20 lat konkursu „Piękno Kwiatów i Zieleni Wokół Nas”

20 lat konkursu „Piękno Kwiatów i Zieleni Wokół Nas”

W ubiegłym roku po raz dwudziesty zorganizowano w Dzierżoniowie konkurs „Piękno kwiatów i zieleni wokół nas”. Czy ktoś pamięta, jakie były jego początki, kto był jego pomysłodawcą? Myślę, że po 20 latach warto o tym przypomnieć. Głównym pomysłodawcą konkursu była P. Maria Leśniak, właścicielka Rodzinnej Firmy Kwiaciarskiej „Maria”.

Był rok 1993. Firma P. Marii Leśniak obchodziła jubileusz 5. lat swojej działalności i to z tej okazji zorganizowano pierwszy konkurs. Pomysł od początku poparli Towarzystwo Miłośników Dzierżoniowa i burmistrz Dzierżoniowa. W organizację pierwszej edycji zaangażował się także Wojewódzki Ośrodek Kultury (obecnie DOK) oraz redakcja lokalnego tygodnika „TO” – czytamy w serwisie informacyjnym TMD.

W tym roku inauguracja konkursu odbyła się 28 maja podczas Dni Dzierżoniowa. Nasze miasto po raz kolejny przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji „Polska w kwiatach”. Na skwerze przy ulicy Józefa Piłsudskiego wspólne zasadzono kilka tysięcy kwiatów, które ozdobią nasze miasto. Uroczystą imprezę poprowadził dziennikarz Telewizji Polskiej Witold Czuksanow. O sobie mówi:

„Prowadzę i produkuję audycje telewizyjne dla ogrodników amatorów, piszę scenariusze, książki i artykuły o tym co mnie pasjonuje. Robię zdjęcia, publikuję w Internecie. Chętnie promuję te wszystkie produkty, dzięki którym rośliny stają się zdrowsze, piękniejsze, a ogrodnictwo dziecinie proste. Ta praca jest moim hobby i sposobem na radosne życie.”

Z jego udziałem w naszym mieście zostanie nakręcony film o programie „Polska w kwiatach”, który jest spotkaniem na żywo, jego celem jest popularyzacja amatorskiego ogrodnictwa. Pomysłodawca i realizator mówi o programie: uczymy wszystkich przez zabawę, konkursy i quizy, a przy okazji prezentujemy różne produkty firmowe: podłoża, narzędzia, nawozy i środki ochrony, agrowłókniny, nasiona, opryskiwacze etc. Twoje produkty też mogą podczas „Polski w kwiatach” zaistnieć. Zajrzyj na youtube.com by zobaczyć film o tym, jak poszczególne ubiegłoroczne imprezy widziała partnerska firma „Agrecol”. Przy okazji galeria zdjęć z różnych miast które odwiedziliśmy w 2014 i 2015 roku.

W imprezie licznie wzięli udział mieszkańcy miasta wraz ze swoimi rodzinami. Chętnie uczestniczyli w sadzeniu kwiatów na wcześniej przygotowanej rabacie oraz brali udział w licznych konkursach i quizach w których nagrodami były narzędzia ogrodnicze i kwiaty do nasadzeń na własnych działkach czy też przed swoimi posesjami. Towarzystwo Miłośników Dzierżoniowa zaprasza mieszkańców miasta do uczestnictwa w XXI edycji konkursu „Piękno kwiatów i zieleni wokół nas”. Szczegóły w serwisie TMD: http://www.tmd.dzierzoniow.pl/

foto: K. Janeczko/zPrawa


 

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.