2200 osób pracuje w firmach dzierżoniowskiej Podstrefy WSSE. Wkrótce powstanie jeszcze jedna

2200 osób pracuje w firmach dzierżoniowskiej Podstrefy WSSE. Wkrótce powstanie jeszcze jedna

Szwedzka firma CW Lundberg już za kilka miesięcy rozpocznie produkcję w dzierżoniowskiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”. Nowy inwestor, który otrzymał już pozwolenie na budowę, wytwarzał tu będzie akcesoria dachowe.

CW Lundberg zainwestuje w Dzierżoniowie 5 mln złotych. Nowa hala produkcyjno-magazynowa, a także część administracyjno-biurowa siedziby producenta m.in. płotków przeciwśniegowych, pomostów dachowych i drabin dachowych, powstanie w sąsiedztwie firmy Pentair.

Zezwolenie na prowadzenie działalności na terenie Podstrefy Dzierżoniów firma CW Lundberg otrzymała już w maju ubiegłego roku. Firma zagwarantowała wówczas zatrudnienie co najmniej 7 osób, a jako termin zakończenia inwestycji podała koniec marca 2017 roku.

W dzierżoniowskiej podstrefie działa 17 firm, które łącznie zainwestowały tutaj 778 milionów złotych i zatrudniają ponad 2200 osób. W całej WSSE „Invest-Park” działa już 180 firm, które zainwestowały tu ponad 20 miliardów złotych i zatrudniają łącznie 43 tysiące osób.

 

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.