Agnieszka Radwańska przegrała z Pironkową i… z deszczem: „Nie mogę grać w takich warunkach”

Agnieszka Radwańska przegrała z Pironkową i… z deszczem: „Nie mogę grać w takich warunkach”

W dokończonym meczu 1/8 finału French Open Agnieszka Radwańska uległa Cwetanie Pironkowej 6-2, 3-6, 3-6. Mecz rozpoczęty w niedzielę, zakończył się dopiero… we wtorek, w fatalnych warunkach atmosferycznych.

W niedzielę pojedynek obu zawodniczek przerwany został przy stanie 6-2, 3-0 dla Agnieszki Radwańskiej i mogło się wydawać, że awans Agnieszki do ćwierćfinału jest już na wciągnięcie ręki. Niestety, organizatorzy we wtorek dopuścili do gry w złych warunkach atmosferycznych, na mokrym korcie, ciężkimi piłkami, ryzykując przy tym zdrowie zawodniczek. Okazało się, że gra w takich warunkach zdecydowanie bardziej sprzyjała Bułgarce.

Po meczu Agnieszka Radwańska nie kryła oburzenia:

„Jestem zdziwiona i zła na to, że musiałam grać w deszczu. (…) Ja nie mogę grać w takich warunkach. Jestem po prostu wściekła. Dla mnie gra takimi piłkami i w takich warunkach jest po prostu niemożliwa.”

Surową ocenę organizacji tegorocznego turnieju Rolad Garros podziela również Rumunka Simona Halep, która stwierdziła, że gra w deszczu stanowiła poważne ryzyko dla zdrowia zawodniczek.

 

Foto: wikimedia commons/CC-BY-2.0/Andrew Campbell

Jeden Komentarz

  1. Kort wyglądał prawie jak nasz,, Basen Narodowy” 🙂

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.