Znaleziono ładunki wybuchowe pod mostem na dzierżoniowskiej ul. Sienkiewicza!

Znaleziono ładunki wybuchowe pod mostem na dzierżoniowskiej ul. Sienkiewicza!

Ewaluacja szkół, przedszkoli i sklepów w promieniu 500 metrów od mostu przy ul. Sienkiewicza w Dzierżoniowie, gdzie rano znaleziono kilka paczek trotylu. Z informacji wynika, że pod remontowanym starym mostem znaleziono także niewybuchy. 72 lata po jej zakończeniu do współczesnych dzierżoniowian złowrogo uśmiechnęła się… II wojna światowa.

Znalezione niebezpieczne ładunki są najprawdopodobniej spadkiem po wycofujących się z tych terenów wojskach hitlerowskich.

W związku z ujawnionym zagrożeniem ewakuowano mieszkańców z niebezpiecznej strefy. Zmieniona została także organizacja ruchu w mieście, co wiąże się z dużymi utrudnieniami w dojeździe do Bielawy i Pieszyc. Zagrożenie jest na tyle duże, że prace przybyłych na miejsce saperów potrwać mogą cała noc. W związku z tym niemożliwy będzie w ciągu najbliższych godzin również powrót ewakuowanych mieszkańców do swoich domów. Wiadomo także, że Szkoła Podstawowa nr 9 oraz okoliczne przedszkola będą nieczynne także 9 listopada.

W akcji zabezpieczenia terenu udział wzięło prawie stu policjantów i strażaków, w tym policjanci ściągnięci w tym celu z Wrocławia. W związku ze skalą zagrożenia burmistrz Dzierżoniowa powołał sztab kryzysowy.

Warto przypomnieć, że przed laty ładunki wybuchowe odkryto także pod mostem na ul. Batalionów Chłopskich.

ir

foto: ddz24.eu/zPrawa

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.