„Patriotyczne śpiewanie” już po raz szósty w dzierżoniowskim klubie „Pegaz”

„Patriotyczne śpiewanie” już po raz szósty w dzierżoniowskim klubie „Pegaz”

Wyjątkowo bogaty w wydarzenia dzień 10 listopada zakończył się w Dzierżoniowie „VI Patriotycznym Śpiewaniem”, które odbyło się w gościnnych progach DOK w klubie Pegaz. Program i scenariusz opracował Janusz Maniecki, który wspólnie z Jarosławem Kresą, sprawnie i dowcipnie poprowadzili imprezę.

Po powitaniu zaproszonych gości, nastąpiło uroczyste wręczenie przez majora Mariusza Horudkę, komendanta WKU w Kłodzku, nominacji oficerskiej na stopień majora WP dla kpt. AK i NSZ Józefa Oleksiewicza.
W wypełnionej po brzegi sali rozpoczęło się wspólne śpiewanie. Wśród zebranych były również całe rodziny; dziadkowie z wnukami i małżeństwa z dziećmi. Piosenki prezentowane na wielkim ekranie opatrzone były tekstem i dodatkowo wzbogacone zdjęciami, filmami oraz obrazami z dziejów walki o niepodległość i wojny z niemieckim oraz rosyjskim agresorem. Starannie dobrane, stanowiły zamkniętą całość, opowiadały o historii Polski od czasu odzyskania niepodległości aż po czasy współczesne. Goście szybko wczuli się w nastrój i wspólne łączące wszystkich śpiewy trwały ponad dwie godziny. Dużo wzruszenia dostarczyły uczestnikom imprezy dzieci, które zaśpiewały pieśni patriotyczne za wykonanie których otrzymali gromkie brawa. Śpiewanie zakończyło się hymnem państwowym.

Wyjątkową atmosferę wieczorowi dała pięknie udekorowana sala, wzajemna życzliwość zgromadzonych a przede wszystkim melodie i słowa wojskowych oraz patriotycznych pieśni, bliskich sercu każdego Polaka. Dziękuję wszystkim uczestnikom za wspólne wspaniałe przeżycia, które już zapisały się w naszej pamięci. Jesteśmy przekonani, że patriotycznych wzruszeń dostarczą nam w kolejnych latach uroczystości, które już na trwałe wpisały się w życie naszego miasta.

Organizatorami „Śpiewania” były: Obywatelski Ruch Patriotyczny, Klub Gazety Polskiej Dzierżoniów II, Ruch Społeczny im. Lecha Kaczyńskiego, Prawo i Sprawiedliwość powiatu dzierżoniowskiego.

foto: pisdzierzoniow.pl

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.