Minister Obrony Narodowej, Antoni Macierewicz z wizytą w Grecji

– Bardzo się cieszę, że ta wizyta doszła do skutku powiedział Panos Kammenos, minister obrony Grecji, w trakcie poniedziałkowej wizyty ministra Antoniego Macierewicza w Atenach. – To pierwsza wizyta ministra obrony narodowej Polski od 1992 roku. Dzisiaj mogę powiedzieć, że otwieramy nowy okres współpracy.

W trakcie swojego pobytu w Grecji polski minister obrony narodowej spotkał się z prezydentem Republiki Greckiej Prokopisem Pawlopulosem oraz ministrem obrony Kammenosem. W trakcie spotkania z greckim ministrem rozmawiano między innymi na temat współpracy dwustronnej, a także bezpieczeństwa w Europie oraz zbliżającego się szczytu NATO w Warszawie.

– Odwiedzam Grecję w bardzo szczególnym momencie, bardzo trudnym dla całej Europy, trudnym dla Polski, ale też szczególnie trudnym dla Grecji. Wszyscy w Europie zdajemy sobie sprawę z roli, jaką Grecja odgrywa w sytuacji tego wielkiego naporu uchodźców – powiedział po spotkaniu minister Antoni Macierewicz, a w rozmowie z dziennikarzami dodał. – Jesteśmy absolutnie zdecydowani współdziałać z Grecją, pomagać na tyle, na ile jest to możliwe w tej bardzo trudnej sytuacji. (…) Polska będzie wspierała zawsze Grecję we wszystkich problemach, które się pojawiają i wiemy, że możemy liczyć na solidarność grecką.

Foto: K. Janeczko/zPrawa

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.