Beata Szydło z klasą pożegnała się z funkcją premiera. Wyzwanie przed Mateuszem Morawieckim

Beata Szydło z klasą pożegnała się z funkcją premiera. Wyzwanie przed Mateuszem Morawieckim

„Gratuluję Mateuszowi Morawieckiemu i życzę powodzenia w niełatwej misji premierowania. Trzymam kciuki za sukces Polski” – napisała na swoim profilu na facebooku była premier Beata Szydło. Podjęta przed kilku dniami przez kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości decyzja o zmianie premiera nadal jest mocno komentowana.

Okazuje się dzisiaj, że pani premier zwolenników miała nie tylko wśród swoich wyborców i sympatyków, ale także wśród członków… „totalnej opozycji”, którzy chyba najgłośniej „martwią się” o jej dalsze losy. Niepotrzebnie. Odejść z funkcji premiera w takim stylu i przede wszystkim z takimi osiągnięciami nie dane było zbyt wielu (o ile dane było komukolwiek w ciągu ostatnich 28 lat). Cóż, pewien etap się zakończył. Bardzo dobre dla Polski dwa lata mijają. Wypada mieć nadzieję, że jeszcze lepsze lata przed Rzeczpospolitą. Wyzwanie przed Mateuszem Morawieckim trudne, ale są podstawy, by wierzyć, że nowy premier także świetnie sobie z nimi poradzi.

Już po odejściu ze stanowiska szefowej Rady Ministrów Beata Szydło napisała: „Bardzo dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia, podziękowania, za wszystkie tak dla mnie miłe Państwa wpisy. Te dwa lata były dla mnie niezwykłym czasem, a służba dla Polski i Polaków zaszczytem. Dziękuję.”

Co o jej pracy dla Polski sądzi znaczna część Polaków, znakomicie pokazują takie choćby internetowe wpisy:

„Za kampanię prezydencką Andrzeja Dudy, za walkę o zwycięstwo w wyborach parlamentarnych, za walkę o dobre imię Polski na arenie międzynarodowej, za dwa lata przewodniczenia Radzie Ministrów, za urzeczywistnienie dobrej zmiany – dziękujemy! Przed Panią jeszcze wiele wyzwań i na pewno na nas zawsze może Pani liczyć.”

„Dziękuję Pani za dwa lata wspaniałej pracy na czele rządu. Pani służba dla Ojczyzny i Polaków jest wzorem patriotyzmu. Dziękuję Pani za godne reprezentowanie Polski i obronę tożsamości narodowej. Niech Bóg Pani błogosławi.”

IR

Foto: aganyga/pixabay, K. Janeczko, wikimedia commons

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*