Byliśmy na historycznej wizycie prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce

Byliśmy na historycznej wizycie prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce

Z inicjatywy posła naszej ziemi Michała Dworczyka 6 lipca wybraliśmy się dużą grupą do stolicy na spotkanie z panem prezydentem Stanów Zjednoczonych – Donaldem Trumpem.

Dzięki operatywności koleżanek i kolegów – przede wszystkim Joasi Walaszczyk, Beaty Muchy, Krystyny Śliwińskiej, Jurka Deca, Grzegorza Macko i odrobinę mojej, udało się wyekspediować cztery pełne autokary z Kłodzka, Wałbrzycha i dwa z Dzierżoniowa. W sumie w wyprawie wzięło udział 210 osób. Najmłodszy podróżnik liczył trzy lata, najstarsi ponad 80 lat.

Program wizyty mieliśmy bardzo napięty. Rano, tuż po godzinie 8, po wspólnych zdjęciach z wiceministrem Dworczykiem przed Pomnikiem AK, zwiedziliśmy Sejm RP. Dla większości uczestników była to pierwsza wizyta w polskim parlamencie. Następnie przeszliśmy na Krakowskie Przedmieście i poprzez bramki dostaliśmy się na Plac Krasińskich. Nie wszyscy podjęli trud długiego czekania w ogromnym tłumie, woleli oglądać i słuchać relacji na ustawionych telebimach.

Warto jednak było trochę się pomęczyć i dostać na plac. W tłumie radosnych i ciepłych ludzi biło tego dnia polskie serce. Poruszające słowa amerykańskiego prezydenta były antidotum na wieloletnie liberalno-lewackie kłamstwa, wpajaną nam od dziesiątek lat pedagogikę wstydu i zamilczenia. W prostych, dobitnych zdaniach Donald Trump pokazał wizję sojuszu państw narodowych, oparta na fundamencie wiary, prawdy i demokracji.

Dla mnie najbardziej przemawiała atmosfera spotkania. Nie było złości, zacietrzewienia, wrogości wobec ludzi o innych poglądach. Z Placu Krasińskich powoli przeszliśmy na błonia Stadionu Narodowego, gdzie MON zorganizował wojskowy polsko-amerykański piknik. Były orkiestry wojskowe, pokazy sprzętu i uzbrojenia. Żołnierze prezentowali sprawność bojową, nie zabrakło również obowiązkowej grochówki. dzień minął nam szybko i mimo upału nikt nie narzekał i nie żałował trudów wyjazdu. Byliśmy po prostu w miejscu, gdzie działa się historia Polski.

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*