Ppłk Słociński, NSZ: „Za Komorowskiego sprawa naszych odznaczeń nagle przestała być aktualna!

Ppłk Słociński, NSZ: „Za Komorowskiego sprawa naszych odznaczeń nagle przestała być aktualna!

Były żołnierz Narodowych Sił Zbrojnych, przybyły z Wrocławia podpułkownik Janusz Słociński, pseudonim „Konus”, był jednym z odznaczonych w trakcie niedzielnej uroczystości odsłonięcia obelisku poświęconego pamięci Żołnierzy Wyklętych w Nowej Rudzie.

W trakcie swojego krótkiego , ale niezwykle dobitnego wystąpienia, opowiedział zebranym bardzo wymowną historię. Dotyczyła ona stosunku do honorowania żołnierzy niezłomnych, uczestników powojennego powstania antykomunistycznego, przez poprzednią głowę naszego państwa:

„Nadal, w wolnej Polsce, są środowiska, które głoszą, że nie ma się co tak śpieszyć z odznaczaniem żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Prezydent Lech Kaczyński starał się o takie sprawy dbać, ale jego następca… Chciałem tylko powiedzieć, że ja do katastrofy smoleńskiej mam stosunek bardzo osobisty. W roku 2010 w kancelarii prezydenta Kaczyńskiego przygotowane były już wnioski do odznaczenia grupy kombatantów. Czekaliśmy już tylko na odpowiedni termin wręczenia. Dbała o to między innymi wspaniała pani Barbara Mamińska, która również zginęła pod Smoleńskiem. Po ich śmierci i po tym, jak prezydentem został Bronisław Komorowski, sprawa odznaczeń nagle przestała być aktualna!” 

Janusz Słociński jest cały czas bardzo zaangażowany w propagowanie wiedzy o NSZ. W przeszłości był wieloletnim członkiem Rady Naczelnej Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.

 

Foto: K. Janeczko/zPrawa.pl

Jeden Komentarz

  1. Szanowny moderatorze. Skoro w tekście źródłowym piszecie „Prezydent Komorowski” to w tytule również używajcie takiego sformułowania! PREZYDENT, a nie Wojtek z podwórka.

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.