Cmentarz żydowski w Dzierżoniowie będzie zdygitalizowany

Cmentarz żydowski w Dzierżoniowie będzie zdygitalizowany

Od listopada br. Fundacja Forum Dialogu Między Kulturami, we współpracy partnerskiej z Miejsko-Powiatową Biblioteką Publiczną i Muzeum Miejskim Dzierżoniowa, prowadzi projekt pt. „Digitalizacja i udostępnianie w postaci cyfrowej zasobów cmentarza żydowskiego w Dzierżoniowie”.

Efektem realizowanego zadania będzie dedykowany serwis obejmujący bazę osób pochowanych zintegrowaną z interaktywną mapą cmentarza. Baza udostępni fotografię każdego nagrobka, informację o jego położeniu, dane osób pochowanych oraz tłumaczenia hebrajsko- i niemieckojęzycznych inskrypcji na najstarszych pomnikach nagrobnych. Serwis ma być gotowy pod koniec grudnia 2017 roku.

gj

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Gminy Miejskiej Dzierżoniów.

Jeden Komentarz

  1. Pięknie, świetny pomysł. Myślę, że powinno się również zdigitalizować cmentarz parafialny, komunalny i indywidualne groby w mieście oraz pomniki, ronda i tablice mówiące o walce i męczeństwie Polaków. Takich nie brakuje w naszym mieście. Pozdrawiam.

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.