Członkowie ORP 10 kwietnia w Warszawie uczcili pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej

Członkowie ORP 10 kwietnia w Warszawie uczcili pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej

Pięcioro członków Obywatelskiego Ruchu Patriotycznego z Dzierżoniowa wzięło udział w uroczystościach państwowych, jakie 10 kwietnia odbyły się w Warszawie z okazji 7. rocznicy narodowej tragedii, jaka 10 kwietnia 2010 roku wydarzyła się pod Smoleńskiem.

Tegoroczne uroczystości różniły się od wszystkich poprzednich zarówno organizacją, jak skalą zabezpieczenia. Z powodu prowokacyjnych zachowań krzykliwych organizacji, próbujących zakłócać przebieg uroczystości, inna była także atmosfera tegorocznego spotkania na Krakowskim Przedmieściu.

Z szacunków policji wynika, że w uroczystościach 10 kwietnia udział wzięło w Warszawie około 20 tysięcy osób. Mając na uwadze fakt, że upamiętnienie ofiar katastrofy sprzed 7 lat odbywało się w dzień roboczy (praktycznie przez cały poniedziałek), liczba ta robi wrażenie.

Obchody próbowała zakłócać 300-400-osobowa grupka, która nie potrafiła uszanować nawet modlących się na Placu Zamkowym. Na szczęście godna pochwały odpowiedzialność uczestników uroczystości oraz właściwa postawa policji sprawiły, że prowokacja „opozycji” zupełnie się nie powiodła.

Foto: S. Grefling

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*