„Dzierżoniów” i Biały Orzeł do góry nogami. Rosyjskie „trofeum” na EURO 2016?

„Dzierżoniów” i Biały Orzeł do góry nogami. Rosyjskie „trofeum” na EURO 2016?

Biało-czerwona flaga z napisem „Dzierżoniów” i godło Polski z Białym Orłem odwróconym głową w dół. Do tego święty Jerzy z miejskiego herbu również do góry nogami. Gdzieś w ciemnej knajpie. Tak wygląda zdjęcie „trofeum”, jakie rosyjscy „kibole” zamieścili na jednym z kibolskich portali.

Opisujemy to zdjęcie, ale go nie zamieszczamy, ponieważ wizerunek godła Rzeczypospolitej zaprezentowany w taki sposób jest czymś absolutnie nie do przyjęcia. W obronie czci tego symbolu oddawano i nadal oddaje się życie. Dlatego apelujemy, żeby nie powielać fotografii, którą opublikowali ponoć rosyjscy „fani” futbolu, jako dowód swojego „zwycięstwa” na francuskich mistrzostwach Europy. Flaga państwowa z naniesionym napisem w zasadzie przestaje chyba być flagą państwową, więc uszczerbek wydaje się nieco mniejszy. Jednak godło (albo jak wolą eksperci „herb”) zasługuję na zdecydowanie większą troskę i szacunek.

Nie wiadomo, kto i w jakich okolicznościach (czy została podstępnie skradziona, czy zdobyta w bójce, czy też zapomniana) postradał tę kibicowską flagę, ale z pewnością takie jej eksponowanie chwały nie przynosi ani jej „zdobywcom”, ani niefortunnym właścicielom.

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.