W Dzierżoniowie… 10 października 2017 roku – 90. miesiąc po Smoleńsku

W Dzierżoniowie… 10 października 2017 roku – 90. miesiąc po Smoleńsku

W pochmurne październikowe popołudnie zebraliśmy się jak zwykle przy Pomniku Żołnierzy Wyklętych w Dzierżoniowie by wspomnieć i modlić się za ofiary smoleńskiej tragedii. Od tamtej strasznej soboty w 2010 roku minęło już siedem i pół roku.

Jesteśmy już blisko wyjaśnienia okoliczności i przebiegu katastrofy. Coraz więcej wiemy o zaniedbaniach ekipy Tuska w przygotowaniu i prowadzeniu lotu do Katynia. Coraz lepiej rozumiemy ogrom kłamstw i mataczeń, które miały na trwałe zamazać prawdę o tamtym dniu. Zbliża się dzień prawdy i sprawiedliwości, a nie dzień zemsty, jak utrzymują antypolskie ale polskojęzyczne media.

O godzinie 17.00. było nas przed Pomnikiem ponad 30. osób, cieszą zwłaszcza nowe twarze. Polska się obudziła, Dobra Zmiana przywraca porządek prawny i ekonomiczny. Ale nie mam wątpliwości – dopiero prawda o Smoleńsku pozwoli zasypać podziały, przyniesie zgodę i jedność. I o to także modliliśmy się dzisiaj, by ofiara poległych na rosyjskiej ziemi była spoiwem silnej i suwerennej Polski.

Janusz Maniecki – przewodniczący Klubu Gazety Polskiej Dzierżoniów II

 

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.