W Dzierżoniowie – pełna sala na spotkaniu z profesorem Krzysztofem Szwagrzykiem

W Dzierżoniowie – pełna sala na spotkaniu z profesorem Krzysztofem Szwagrzykiem

Blisko sto osób przyszło we wtorek, 6 lutego, do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dzierżoniowie na wykład wiceszefa IPN – Krzysztofa Szwagrzyka, poświęcony żołnierzom powojennego podziemia antykomunistycznego, zatytułowany „Bohaterowie powracają – poszukiwania miejsc pochówku ofiar komunizmu w Polsce”.

W wypełnionej książkami i bardzo licznie przybyłymi słuchaczami sali Profesor Szwagrzyk niezwykle interesująco opowiadał o wieloletniej pracy, mającej na celu poszukiwanie ofiar komunistycznego aparatu bezpieczeństwa, ale także anonimowych do niedawna ofiar niemieckich i sowieckich okupantów. Podkreślał też wielkie zaangażowanie bardzo licznego grona wolontariuszy, wspierających działania Instytutu Pamięci Narodowej w poszukiwaniach zapomnianych często bohaterów.

Spotkanie z profestorem Krzysztofem Szwagrzykiem rozpoczęło się około godziny 11.00, a mimo to cieszyło się wielkim zainteresowaniem. Niektórzy z przybyłych musieli zadowolić się miejscami na krzesłach dostawionych na korytarzu. Warto było.

IR

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*