W Dzierżoniowie przed pomnikiem – 97 miesięcy po smoleńskiej tragedii

W Dzierżoniowie przed pomnikiem – 97 miesięcy po smoleńskiej tragedii

„Ja jestem drogą prawdą i życiem”. Dlatego spotykamy się każdego miesiąca, bo wierzymy, że nasze siostry i bracia są w Niebie u Boga, że ich śmierć wyda obfite owoce. Bo ziarno, które wrzucone w ziemię obumiera, wydaje plon obfity. Ta wiara nas gromadzi i ta wiara podtrzymuje naszą nadzieję.

Również na poznanie prawdy. W domu Ojca nie będzie już żadnych tajemnic, wszystko będzie znane i poznane – mówił dziś w homilii podczas mszy świętej w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej ks. Walenty Królak.

Kolejne spotkanie mieszkańców miasta, skupionych w organizacjach i stowarzyszeniach patriotycznych, w miesięcznicę tragedii smoleńskiej. Przed Pomnikiem Żołnierzy Wyklętych wspominaliśmy tamten tragiczny dzień 10.04.2010 roku, w którym zginęła elita intelektualna, polityczna, społeczna, generałowie WP oraz duchowni, można śmiało powiedzieć – najwierniejsi z wiernych w służbie dla Rzeczpospolitej. Janusz Maniecki, przewodniczący Klubu GP Dzierżoniów II przypomniał przebieg katastrofy, wraził nadzieję na wyjaśnienie tej trudnej i zagadkowej, jedynej w najnowszej historii Polski tragedii. Zgromadzeni, w intencji zmarłych w katastrofie, odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz zapalili znicze pamięci.

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.

Kazimierz M. Janeczko

Rzecznik prasowy Klubu GP Dzierżoniów II

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*