Dzierżoniowscy policjanci zlikwidowali uprawę 214 krzewów konopi indyjskiej

Dzierżoniowscy policjanci zlikwidowali uprawę 214 krzewów konopi indyjskiej

2 sierpnia br. policjanci z Wydziału Kryminalnego dzierżoniowskiej Policji ujawnili i zlikwidowali uprawę konopi indyjskiej. Funkcjonariusze zabezpieczyli 214 krzewów w różnych wielkościach oraz kilka sztuk roślin już ususzonych. Ponadto zabezpieczono sprzęt do takiej uprawy m.in. sterowniki i elementy oświetleniowe.

Zatrzymanemu za te czyny, o które jest podejrzany grozi teraz kara grzywny i pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. Wobec zatrzymanego Sąd zastosował areszt tymczasowy na 3 miesiące.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z dzierżoniowskiej jednostki zajmujący się przestępczością narkotykową ustalili miejsce znajdowania się uprawy konopi indyjskiej. Była zlokalizowana na terenie nieczynnych już zakładów przemysłowych na terenie powiatu dzierżoniowskiego. W jednej z dawnych hal produkcyjnych, w dwóch pomieszczeniach, profesjonalnie przystosowanych do tego typu działalności, policjanci ujawnili krzewy konopi w różnych wielkościach i w różnej fazie wzrostu. Pomieszczenia, w których odbywała się uprawa posiadała izolację termiczną, wodną oraz instalację oświetleniową  sterowaną wyłącznikami czasowymi. Policjanci zabezpieczyli łącznie 214 krzewów. W innym pomieszczeniu ujawnionych również zostało kilka roślin już wysuszonych. Do tej sprawy zatrzymany został 31-letni mężczyzna. Z zabezpieczonych roślin można by uzyskać ponad 23 tysiące porcji handlowych.

Zatrzymany usłyszał już zarzuty wytwarzania znacznych ilości środków odurzających za co grozi kara grzywny i pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. Wobec mężczyzny Sąd zastosował areszt tymczasowe na okres trzech miesięcy.

st. asp. Michał Chałupka

KPP Dzierżoniów

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*