Dzierżoniowskie taksówkarz wrzucony do bagażnika. Dwaj bandyci i… szerszenie

Dzierżoniowskie taksówkarz wrzucony do bagażnika. Dwaj bandyci i… szerszenie

Wałbrzyscy policjanci we współpracy z funkcjonariuszami z Dzierżoniowa, po szeroko zakrojonej akcji poszukiwawczej, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o napad na taksówkarza. 19-letni mieszkaniec Wielbarka oraz 20-letni mieszkaniec Pieszyc usłyszeli już prokuratorskie zarzuty.

Obaj zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi im kara od 3 lat pozbawienia wolności.

Do napadu doszło w niedzielę (2 października). Dwóch młodych mężczyzn zamówiło kurs taksówką z Dzierżoniowa do Wałbrzycha. Gdy przejeżdżali przez Walim jeden z mężczyzn przyłożył 57-letniemu kierowcy nóż do szyi, kazał zatrzymać się i zażądał wydania pieniędzy. Przerażony kierowca spełnił żądania napastników, którzy związali go i wrzucili do bagażnika. Jeden z mężczyzn usiadł za kierownicą taksówki. Gdy przejeżdżali przez las postanowili kierowcę przywiązać do drzewa. Nie wiedzieli, że w dziupli drzewa, które wybrali zagnieździły się szerszenie. Rozsierdzone owady zaatakowały mężczyzn. Sprawcy napadu uciekli do samochodu i odjechali, pozostawiając swoją ofiarę. 57-latkowi około godz. 7 rano udało się dotrzeć do najbliższych zabudowań, skąd wezwał pomoc. Sam, ze względu na pogryzienie przez szerszenie, trafił do szpitala.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego wałbrzyskiej komendy natychmiast zajęli się sprawą. Wspólnie z funkcjonariuszami z Dzierżoniowa prowadzili szeroko zakrojoną akcję poszukiwawczą sprawców napadu. Rysopisy napastników podane przez pokrzywdzonego oraz podjęte czynności operacyjne doprowadziły mundurowych do 20-letniego mieszkańca Pieszyc. taxiWczoraj mężczyzna został zatrzymany. W jego domu ukrywał się również drugi ze sprawców 19-letni mieszkaniec Wielbarka. Obaj mężczyźni usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Na wniosek prowadzącego sprawę, po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym, sąd tymczasowo aresztował obu mężczyzn na okres trzech miesiące. Zgodnie z przepisami Kodeksu Karnego obaj mężczyźni trafią za kraty na minimum 3 lata.

źródło: Zespół Komunikacji Społecznej KMP w Wałbrzychu nadkom. Magdalena Korościk

foto: pixabay

Jeden Komentarz

  1. No w koncu za wymierzenie sprawiedliwosci wziely sie szerszenie .Szypka interwencja Policji i skuteczna Prokuratura uzadlili drobnych sprawcow rozboju.Szkoda ze nie ma szerszenia na tych z gornej POpolki POskomunistycznego Ula ,ktorzy bezkarnie bzykaja w mediach i ulicznych marszach!

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*