EURO 2016. Przed meczem z Irlandią Północną – to będzie bitwa!

EURO 2016. Przed meczem z Irlandią Północną – to będzie bitwa!

Nie będzie to piękny mecz, nie będą to nawet „piłkarskie szachy”. To będzie bitwa! Kto nie przygotuje się odpowiednio do meczu, kto nie wyjdzie na murawę z odpowiednim nastawieniem, kto nie podejmie walki, ten przegra.

Drużyna Irlandii Północnej to chyba jedyny zespół z grających na mistrzostwach, który do swojej gry wprowadza elementy rugby. Spodziewać się trzeba więc ostrych wślizgów, uderzeń i przepychania. Wielce prawdopodobne są faule, takie jak ten Gordona Greera na Robercie Lewandowskim z meczu Polska – Szkocja w eliminacjach do Euro 2016. Być może poleje się krew. Piłkarze na pewno będą cierpieć. Będzie im towarzyszył ból i zmęczenie. To będzie swoisty Calcio Storicio Fiorentino. Mimo to NASI muszą zostawić na murawie serce i wykazać się niespotykaną ofiarnością. Muszą podjąć walkę. Zaśpiewajmy im:

„Walecznych tysiąc opuszcza Warszawę, przysięga klęcząc: świadkiem naszym Bóg. Z bagnetem w ręku pójdziem w świętą sprawę, śmierć naszem hasłem, niechaj zadrży wróg…”

Wierzę mocno w to, że bitwa ta będzie wygrana. Oby obyło się tylko bez strat. Kibicujmy zatem gorąco Polakom. Życzę byśmy po meczu mieli wszyscy powody do dumy ciesząc się ze zwycięstwa.

Mistrzostwa Europy we Francji – Euro 2016, mecz Polska – Irlandia Płn. 12 cerwca 2016 r., godzina 18:00, stadion Allianz RivieraNicea.

A.E.

Foto: wikimedia commoms/CC-BY-2.0/Piotr Drabik

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.