Food truck w Dzierżoniowie – ciekawa degustacja w miejscowym Rynku

Food truck w Dzierżoniowie – ciekawa degustacja w miejscowym Rynku

Food truck – furgonetka, będąca punktem sprzedaży jedzenia zaliczanego często do kategorii street food, zwykle przygotowanego na zasadzie bufetu/restauracji na wynos. W takich pojazdach może znajdować się kuchnia służąca do przygotowywania posiłków na ciepło.

Częstym przykładem jest furgonetka, z której sprzedaje się lody (ang. ice cream van (bryt.) / ice cream truck (amer.)). W Polsce można spotkać także furgonetki, z których sprzedawane jest świeże pieczywo (Wikipedia).

Jeszcze kilka lat temu mobilne jadłodajnie kojarzyły się Polakom z przyczepami kempingowymi serwującymi słabej jakości frytki i zapiekanki. Dziś na ulicach naszych miast można coraz częściej spotkać food trucki oferujące dobrej jakości hamburgery, pizze, makarony, dania orientalne, wegetariańskie, owoce morza, a także kawę, ciastka i lody – pisze Beata Drewnowska w Rzeczpospolitej.

Przez dwa dni Food trucki gościmy na dzierżoniowskim Rynku. Barwne furgonetki gastronomiczne oferują kuchnie i smaki z całego świata m.in. można degustować „Złote Paluchy Churros”, pyszne wyroby czekoladowe, burgery, naleśniki, pizze, krewetki, a nawet wieprzowinę po portugalsku, czy świeże i oryginalne soki.

Imprezie towarzyszy atrakcyjne kino mobilne, które ma w repertuarze „Mega Mocny Show!” oraz wspaniale zaopatrzony kram z zabawkami dla dzieci.

Warto w sobotę i niedzielę odwiedzić Rynek, aby skorzystać z tych rzadkich w Dzierżoniowie atrakcji kulinarnych.

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*