II turniej piłki nożnej retro. Świetna „przedwojenna” zabawa w Łowiczu

II turniej piłki nożnej retro. Świetna „przedwojenna” zabawa w Łowiczu

Zwycięstwem piłkarzy SRH 28 Pułku Artylerii Lekkiej z Kozienic zakończył się II Turniej Piłki Nożnej Retro, rozegrany 5 czerwca w Łowiczu. Drugie miejsce wywalczyli gospodarze – drużyna Stowarzyszenia Historycznego im. 10 Pułku Piechoty.

W wyjątkowych zawodach, rozgrywanych specjalnie przygotowaną na tę okazję piłką, zawodnicy grali w sprzęcie sportowym wzorowanym na przedwojennym. Udział w turnieju wzięło 6 drużyn: GRH „Strzelcy” im. 31 pSK z Mszczonowa, SH „Pionierzy 40 Pułku Piechoty Dzieci Lwowskich” z Warszawy, GRH 58 Pułku Piechoty (4 Pułku Strzelców Wielkopolskich) z Dzierżoniowa, SRH 28 Pułku Artylerii Lekkiej, SH Pułk 37 z Kutna oraz gospodarze, pomysłodawcy turnieju i jego współorganizatorzy, czyli SH im. 10 Pułku Piechoty z Łowicza.

Winnicki

Kacper Winnicki z GRH 58 pp (4 psw), wybrany najlepszym bramkarzem turnieju, tak ocenił udział w zawodach:

„Bardzo jestem zadowolony z tego, że wpuściłem na tym turnieju tylko jedną bramkę. Szkoda, że mimo to moja drużyna nie zdołała zwyciężyć w turnieju. To była świetna zabawa w przesympatycznej „przedwojennej” atmosferze. Znakomity sposób na przypominanie również tych sportowych tradycji II RP.”

Foto: Łukasz Ostrek

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.