Ireneusz Zyska razem z Kornelem Morawieckim w kole poselskim Wolni i Solidarni

Ireneusz Zyska razem z Kornelem Morawieckim w kole poselskim Wolni i Solidarni

Ireneusz Zyska nie jest już posłem klubu poselskiego Kukiz’15. Wspólnie z marszałkiem seniorem Kornelem Morawieckim oraz Małgorzatą Zwiercan utworzył koło poselskie pod nazwą Wolni i Solidarni.

Na taki ruch posła z okręgu numer 2 zanosiło się już od pewnego czasu. Przynajmniej od czasu kwietniowej, nieudanej próby zasabotowania przez opozycję wyboru nowego członka Trybunału Konstytucyjnego.

O decyzji o powołaniu nowego koła poselskiego troje posłów poinformowało 18 maja. W specjalnym oświadczeniu zaprezentowanym przez byłych posłów Kukiz’15 przeczytać można między innymi:

„(…) Chcemy poinformować, że ukonstytuowało się Koło Poselskie Wolni i Solidarni. Nazwa jest dewizą Solidarności Walczącej i nawiązuje do jej dorobku patriotycznego z okresu walki z komunizmem. Nasze Koło będzie wspierać politykę gospodarczą i socjalną rządu, gdyż uważamy, że została ona dobrze zdefiniowana. Ale również będziemy uważnie śledzić działania rządu i krytycznie oceniać poszczególne działania..(…) Opowiadamy się mocno za solidarnością i integralnością społeczną, gdyż zauważamy destrukcyjny wpływ nierówności na rozwój wspólnoty narodowej. Najważniejszą kwestią jest jednak gospodarka, która musi zapewnić dobrobyt Polakom. Program odpowiedzialnego rozwoju, który został przedstawiony przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego musi być wypełniony treścią. Jako Koło będziemy wskazywali na priorytetowe zadania do podjęcia. Startowaliśmy z listy Kukiz’15 i pozostaniemy wierni zobowiązaniom wyborczym, aby realizować Strategię Zmiany: demokracja dla obywateli, bogactwo narodowe, bezpieczeństwo państwa. Liczymy na przyjazną współpracę z Klubem Poselskim Kukiz’15 i Pawłem Kukizem. (…)”

Poseł Ireneusz Zyska pochodzi ze Świebodzic. W ostatnich wyborach parlamentarnych startował z komitetu wyborczego „Kukiz’15” i uzyskał 7725 głosów. W powstałym właśnie kole poselskim pełnił będzie funkcję wiceprzewodniczącego.

foto: wikimedia commons/CC-BY-SA-3.0-PL/Adrian Grycuk    

Jeden Komentarz

  1. I to chyba dobra decyzja 🙂

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.