Jarmark Bożonarodzeniowy w pieszyckim Centrum Kultury

Jarmark Bożonarodzeniowy w pieszyckim Centrum Kultury

16 grudnia 2017 r. w sobotnie popołudnie w pieszyckim Centrum Kultury odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. Spotkali się na nim mieszkańcy miasta oraz przedstawiciele szkół, zakładów pracy, stowarzyszeń oraz organizacji pozarządowych.

Wśród wielu stoisk przygotowane były stanowiska: Szkoły Podstawowej Nr 1, Akcji Katolickiej działającej przy parafii św. Antoniego, Stowarzyszenia „Pasjonat” czy Ośrodka Pomocy Społecznej. Można było na nich zakupić: wyroby rękodzieła artystycznego, ciasta, bombki, tradycyjne potrawy świąteczne, płytę nagraną z kolędami i pastorałkami śpiewanymi przez dzieci z pieszyckich szkół. Na scenie można było posłuchać ich w wykonaniu m.in.: Emilii Wolińskiej, Hani Kilarskiej, Blanki Protaziuk – uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pieszycach. Opiekunem artystycznym młodych wokalistów jest Elżbieta Adamska. Dzieci z pieszyckiej Jedynki wystąpiły również w ramach MBP – CK: Aleks Głowacz w duecie z Dominiką Kosik, Kamila Staciwa, Wiktoria Mazurek. Uczniów przygotowała Beata Chodasiewicz.

Impreza w Pieszycach umożliwiła spotkanie i integrację wielu środowisk. Gośćmi specjalnymi były polskie dzieci z Ukrainy, którymi opiekuje się podczas pobytu w Pieszycach Bernadetta Szczypka z miejscowego Zespołu Szkół im. ks. Jana Dzierżonia. Również te dzieci zaśpiewały na scenie MBP-CK kolędę w ojczystym języku.

tekst i zdjęcia: Dorota Słupska – Kresa

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.