Jedziemy do Rosji! Piłkarska kadra Adama Nawałki awansowała na przyszłoroczny Mundial

Po trudnym i emocjonującym meczu piłkarska reprezentacja Polski pokonała drużynę Czarnogóry 4-2 i po 12 latach awansowała do Mistrzostw Świata, które w przyszłym roku rozegrane mają być w Rosji. Trener Adam Nawałka jako pierwszy selekcjoner zdołał wprowadzić biało-czerwonych zarówno do Mistrzostw Europy, jak i Świata.

Spotkanie na Stadionie Narodowym w Warszawie zaczęło się świetnie, od szybko zdobytej bramki przez Krzysztofa Mączyńskiego. Dziesięć minut później, po składnej akcji celnie do siatki gości trafił Kamil Grosicki i zrobiło się 2-0. W pierwszej części meczu Polacy kontrolowali w pełni przebieg wydarzeń na boisku i mogło się wydawać, że nic złego im już nie grozi. Niestety, o drugiej połowie spotkania – mimo końcowego zwycięstwa i zdobycia jeszcze dwóch bramek (w tym kolejnego gola Roberta Lewandowskiego) – trudno powiedzieć wiele dobrego. Dreszczowiec w końcówce tego meczu  znakomicie pokazuje, że przed naszym zespołem jeszcze sporo pracy.

Ostatecznie jednak to nasi reprezentanci zajęli pierwsze miejsce w wyrównanej i dość trudnej grupie i zapewnili sobie awans na Mundial, za co należą im się wielkie gratulacje! Na co stać ich będzie w trakcie turnieju przekonamy się za kilka miesięcy. Już wkrótce jednak drużynę czekają pierwsze towarzyskie sprawdziany z mocnymi reprezentacjami Meksyku i Urugwaju.