Kobieta z Prowincji: Nawet nie zauważyli, co im zrobił PiS i Dobra Zmiana…

Kobieta z Prowincji: Nawet nie zauważyli, co im zrobił PiS i Dobra Zmiana…

Od dawna, a właściwie od czasów pierwszych histerycznych i obłąkańczych występów Totalnej Opozycji po wygranych przez PiS wyborów parlamentarnych nie patrzę już z przerażeniem na to, co się według  mediów w Polsce dzieje.

Pewnie u każdego, normalnie pracującego i żyjącego człowieka, sceny z marszów KOD-u, pucze sejmowe, wścieklizna opozycyjno-telewizyjna wywoływała kolejno: niedowierzanie, przerażenie, niesmak i na koniec bunt.

Taki bunt, połączony ze zdrową złością widziałam podczas historycznej wizyty Donalda Trumpa. Kilkanaście tysięcy osób stojących w kolejce do wejścia na plac zostało nagle słownie i dźwiękowo zaatakowanych przez kilkunastoosobową grupkę obłąkańców z Partii Razem. Przeciwniów Trumpa chronił szczelny policyjny kordon i zezwolenie pani HGW na oficjalne zgromadzenie. Ludziom, ogłuszonym i wściekłym na wuwuzele, wycie i przeczące jakiejkolwiek inteligencji w kontakcie z rzeczywistością hasła, pozostało tylko walczyć na słowa i tym sposobem przejmować pole przeciwnika.

Podczas demonstracji poparcia dla rządu i prezydenta RP w Dzierżoniowie agresywnych przeciwników nie było. W sumie szkoda… Moglibyśmy czynnie przyłączyć się do ich haseł zamieniając je, wzorem z trumpowskiej Warszawy, na nasze: WOLNE SĄDY – OD KORUPCJI, HAŃBA – ZDRAJCOM, KONSTYTUCJA – DLA POLAKÓW!

Sprytnie zawłaszczają język i odwracają pierwotne znaczenie słów – odzyskajmy je na nowo.

Z tego, chwilami rozlewającego się po Polsce, zła jest jednak kilka korzyści: tzw. opozycja przypomniała sobie o polskich biało-czerwonych barwach i rzadko już maszeruje z unijnymi flagami, hymn Polski śpiewa głośno i długo, bo wreszcie zna więcej niż jedną zwrotkę, a Sędzia Sądu Najwyższego publicznie przeprasza.

Nawet nie zauważyli, co im zrobił PiS i Dobra Zmiana…

Kate Margaret

Foto: public domain photography/pixabay

Jeden Komentarz

  1. Z tego felietonu nic nie wynika. Co autorka miała na celu tak tytułując i bez związku pisząc?

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*