List otwarty do nauczycieli. „Matury muszą odbyć się bez przeszkód!”

List otwarty do nauczycieli. „Matury muszą odbyć się bez przeszkód!”

„Zwracamy się do Was, ponieważ sprawa jest niezwykle ważna i aktualna. Wiemy, że jest Was – Dobrych Nauczycieli wielu. Na pewno również wśród uczestników trwającego obecnie strajku.”

Dzierżoniów, 17.04.2019 r.

LIST OTWARTY

Szanowni Dobrzy Nauczyciele!

Zwracamy się do Was, ponieważ sprawa jest niezwykle ważna i aktualna. Wiemy, że jest Was – Dobrych Nauczycieli wielu. Na pewno również wśród uczestników trwającego obecnie strajku. Zwracamy się do Was z prośbą, która z pewnością Was nie zaskoczy. Prosimy, żebyście – pomimo trwającego protestu, którego sensu płacowego nie kwestionujemy – nie przykładali ręki do planów sabotowania działań związanych z tegorocznymi maturami oddanych pod Waszą opiekę młodych ludzi… Oddanych pod Waszą opiekę dzieci. Dobry nauczyciel jest przecież dodatkowym rodzicem swojego ucznia, a czyż dobry rodzic nie przedkłada dobra swojego dziecka ponad dobro własne?

Wierzymy, że jako odpowiedzialni nauczyciele chcecie w dobrej wierze pomagać, a nie utrudniać Waszym uczniom startu w dorosłość. Wierzymy, że słowa Janusza Korczaka, który nigdy, nawet w czasach niewyobrażalnie mrocznych, nie zostawił „swoich” dzieci, opiekując się nimi do końca, również dla Was są dzisiaj słowami ważnymi:

„Jestem nie po to, aby mnie kochali i podziwiali, ale po to, abym ja działał i kochał. Nie obowiązkiem otoczenia pomagać mnie, ale ja mam obowiązek troszczenia się o świat, o człowieka.”

Szanowni Dobrzy Nauczyciele! Szanujemy Wasze prawo do strajku i do upominania się o szacunek oraz o satysfakcję, również tę finansową. Strajk jednak nie może nieść za sobą krzywdy Waszych podopiecznych!

Szanowni Dobrzy Nauczyciele, matury muszą odbyć się bez przeszkód! Muszą! Wy przecież dobrze o tym wiecie i świetnie pamiętacie przedmaturalną atmosferę, jaka towarzyszyła także Waszym egzaminom. Dzisiaj naszym dzieciom na pewno nie potrzeba już żadnych dodatkowych emocji.

Życie przed nimi!

W Waszych rękach ich przyszłość!

Z wyrazami szacunku

Ireneusz Wagnerowski

Maciej Rojek

Roman Kowalczyk

Obywatelski Ruch Patriotyczny

Jarosław Kresa

Ruch 5 Grudnia

Janusz Maniecki

Klub Gazety Polskiej Dzierżoniów II

Irena Bukalska

Ruch Społeczny Lecha Kaczyńskiego

Piotr Pieszczoch

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej

parafii Królowej Różańca Świętego

Kazimierz M. Janeczko

były wicedyrektor Zespołu Szkół Nr 1

 

Foto: pixabay/geralt

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*