„Lokal dla awanturnych” – książka dla pełnokrwistych facetów i kobiet

„Lokal dla awanturnych” – książka dla pełnokrwistych facetów i kobiet

Nową, bardzo świeżą i pachnącą farbą drukarską książkę napisaną przez Witolda Gadowskiego, „Lokal dla awanturnych” (Wydawnictwo Replika), można było nabyć na „Przystanku Niepodległość” w Lewinie Kłodzkim. 

Książka składa się ze 125 krótkich felietonów i jest to pierwsza publicystyczna książka tego autora. Teksty są krótkie, najczęściej dwu-trzy stronicowe, ale mięsiste i – jak to określił sam autor – pisane dla pełnokrwistych facetów i kobiet.

Felietony były pisane w latach 2013-2016, zatem obejmują bardzo ciekawy, praktycznie aktualny czas w historii. Teksty są nieco chropawe i ktoś, kto lubi owijanie spraw w bawełnę, mizdrzenie i kokietowanie, lepiej nich nie sięga po tę książkę. Stanowczo odradzam. Autor twardo prowadzi nas przez sprawy i sytuacje, z którymi można mieć do czynienia – jak sam zresztą sugeruje to w tytule – w szemranych lokalach i spelunach. Nic dziwnego, że nie zważa na uczucia salonowców i celebrytów zahaczanych w tekstach. Nie boi się nikogo i nie zważa na niczyje uczucia. Wali prawdę, bo taką ma góralską naturę. Szczerość i bezpośredniość mają u niego pierwszeństwo przed dobrymi manierami. Nie dziw, że ostrzega potencjalnych czytelników, aby pamiętali, że czytają na własną odpowiedzialność.

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.