Pod Lwowem… największa katastrofa ekologiczna od czasów Czarnobyla?

Pod Lwowem… największa katastrofa ekologiczna od czasów Czarnobyla?

To może być największa katastrofa ekologiczna od czasów Czarnobyla. Na Ukrainie od kilku dni płonie śmietnisko zlokalizowane w okolicach Lwowa. Z niektórych doniesień wynika, że w efekcie pożaru zginęły już 4 osoby.

Toksyczny słup dymu cały czas unosi się zaledwie 70 kilometrów od granicy z Polską. Na Ukrainie pojawiają się nawet apele o opuszczanie Lwowa przez mieszkańców. Jak wynika z informacji zamieszczonych na facebooku przez Jana Matkowskiego, płonie teren o powierzchni ponad 800 metrów kwadratowych, a na miejscu pracuje ponad 200 strażaków. Dzisiaj w ramach akcji gaśniczej samoloty aż 30 razy wznosiły się w powietrze nad płonącym śmietniskiem.

„W ukraińskim facebooku ciągłe apele o opuszczania Lwowa, ponieważ pod tym śmietniskiem znajduje się jezioro utworzone z kwasów i paliwa rakietowego.”

Miejscowe władze starają się uspokajać opinię publiczną, ale mieszkańcy Lwowa i okolic są mocno zaniepokojeni. Istnieje także ryzyko, że chmura gęstego dymu dotrze również nad terytorium Polski.

 

Foto: facebook

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.