Przed meczem Polski z Niemcami. Adam Nawałka staje przed szansą zapisania się w historii

Przed meczem Polski z Niemcami. Adam Nawałka staje przed szansą zapisania się w historii

W czwartek, 16 czerwca, polskich kibiców czeka wielkie wydarzenie piłkarskie. Arcyważne spotkanie z naszym zachodnim sąsiadem. Po eliminacyjnych potyczkach z aktualnym mistrzem świata Niemcami przyszedł czas na mecz w imprezie mistrzowskiej. 

Obie drużyny wygrały swoje pierwsze mecze na mistrzostwach. To sprawia, że mogą przystąpić do pojedynku bez przymusu wygrania meczu. Nie wyobrażam sobie jednak żeby drużyny nie walczyły o zwycięstwo.

Adam Nawałka staje przed szansą zapisania się w historii obok takich sław jak Mieszko I, który sprawił łomot Niemcom jako pierwszy 24 czerwca 972 roku pod Cedynią, Bolesław Chrobry zwyciężający 1 września 1015 roku pod Budziszynem i w sierpniu 1017 roku broniąc Niemczy. Warto dodać również wygraną Bolesława Krzywoustego pod Głogowem 24 sierpnia 1109 roku… Trzeba kontynuować zwycięską, ponad tysiącletnią passę. A porażki? Przed meczem o porażkach nie myślmy! A tak już całkiem poważnie:

– Nasze przygotowania przedmeczowe przebiegają według wcześniej ustalonego rytmu. Jest analiza pod względem taktycznym, indywidualne uwagi co do gry poszczególnych rywali, jak również przygotowanie naszej strategii. Nic się nie zmieniło od pierwszego dnia naszej pracy. Każdy mecz to kolejne wyzwanie – powiedział Adam Nawałka.

Te słowa utwierdzają w przekonaniu, że polska reprezentacja podchodzi do meczu ze spokojem i pewnością siebie. Należy zwrócić jednak uwagę na jeden aspekt: wygrana z mistrzami świata, podobnie jak ta z 11 października 2014 roku, podniesie naszą reprezentację na wyższy poziom. Wygrana w 2014 roku dała Polakom pewność siebie i pozwoliła uwierzyć we własne siły. Wygrana na mistrzostwach sprawi, że znajdziemy się w gronie najlepszych drużyn Europy, będziemy zapewne upatrywani jako faworyci do czołowych miejsc na mistrzostwach, a inne zespoły będą podchodziły do nas z respektem.

Życzmy sobie emocjonującego meczu, pięknego widowiska z wieloma bramkami, walki od pierwszej do ostatniej minuty. A wszystko niech zostanie zwieńczone naszą wygraną.

Mecz rozegrany zostanie w czwartek 16 czerwca na stadionie Stade de France w Paryżu, początek godzina 21:00.

Adam Edgar

Foto: wikimedia commons/CC-BY-2.0/Damian Kościesza

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.