Michał Dworczyk: Komisja Europejska złagodniała

Michał Dworczyk: Komisja Europejska złagodniała

– Po dobrym, ostrym wystąpieniu pani premier, Komisja Europejska złagodniała. Widać, że KE nie chce iść na „zderzenie czołowe”. Konsekwentna i twarda postawa rządu pokazuje, że nie warto przeciągać tej struny, bo traci na tym nie tylko Polska, ale i UE. Wielka Brytania czeka na referendum, to kraj czuły na punkcie swojej suwerenności. To, co robi KE względem Polski, wzmacnia zwolenników brexitu – powiedział na antenie Telewizji Republika Michał Dworczyk, poseł Prawa i Sprawiedliwości z okręgu Wałbrzyskiego.

W dzisiejszej ,,Politycznej Kawie” na antenie Telewizji Republika gościli: Michał Dworczyk poseł Prawa i Sprawiedliwości, posłanka Elżbieta Borowska (Kukiz’15) oraz Marek Król (publicysta, m.in. tygodnika „W Sieci”). Goście na początku programu odnieśli się do przeprowadzonego ostatnio sondażu IBRiS, którego wyniki nie pozostawiają żadnych złudzeń co do rzeczywistego poparcia partii opozycyjnych.

Komisja Europejska nie chce iść na „zderzenie czołowe”

Po dobrym, ostrym wystąpieniu pani premier, Komisja Europejska złagodniała. Widać, że KE nie chce iść na „zderzenie czołowe”. Konsekwentna i twarda postawa rządu pokazuje, że nie warto przeciągać tej struny, bo traci na tym nie tylko Polska, ale i UE. Wielka Brytania czeka na referendum, to kraj czuły na punkcie swojej suwerenności. To, co robi KE względem Polski, wzmacnia zwolenników brexitu – zauważył poseł PiS.

Profesor Rzepliński nie jest już sędzią

Michał Dworczyk skrytykował również postawę prezesa Trybunału Konstytucyjnego: ,,W tej chwili profesor Rzepliński nie jest już sędzią, jest politykiem, celebrytą„. – Jeśli ktoś mówi, że Polska idzie w kierunku Putinowskiej Rosji to nie ma pojęcia, co dzieje się na świecie abo chce przestraszyć Polaków – powiedział. Zastanawiam się co będzie, jak w Polsce wydarzy się coś poważnego, wtedy chyba opozycji zabraknie słów – dodał.

foto: Polskie Radio

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.