Między wiarą, polędwicą i miłością… kilka zdań o ważnej książce

Między wiarą, polędwicą i miłością… kilka zdań o ważnej książce

Ksiądz Jan Kaczkowski i Piotr Żyłka „Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica i miłość”. Jest to szczera i bezkompromisowa rozmowa katolickiego duchownego – ks. Jana Kaczkowskiego, który sam siebie nazywał z dystansem onkocelebrytą, z dziennikarzem – Piotrem Żyłką.

Ks. Jan odszedł od nas w wielkanocny poniedziałek. Pozostawił po sobie wiele śladów miłości Boga i bliźniego. Założył hospicjum pw. Św. Ojca Pio w Pucku. To właśnie dzięki chorobie odkrył życzliwych ludzi wokół siebie, a swą chorobę wykorzystywał, aby w mediach ewangelizować i szukać wszelkiej pomocy wspierającej działalność hospicjum. To człowiek jest drogą Kościoła – to kopernikańskie przewartościowanie Jana Pawła II wcielał w życie. Zdawał sobie sprawę ze swych słabości, które z czasem potrafił przekuć w swą siłę. Zauważał błędy swoje i Kościoła. Żył pięknie, uczciwie i zbyt krótko. Warto przeczytać.

 

Dorota Słupska-Kresa

Jeden Komentarz

  1. Małgorzata

    Witam! Polecam, książka jest oparciem dla wielu chorych, nie tylko na nowotwory. Jego nieustępliwa wiara i równie twarda walka z chorobą są przyczyną, że książka jest naprawdę godna polecenia.

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.