Mikołaj „Na Pawłowym Wzgórzu”. Parafia w której nikogo się nie odtrąca

Mikołaj „Na Pawłowym Wzgórzu”. Parafia w której nikogo się nie odtrąca

Święty Mikołaj, biskup Mikołaj urodził się w Patras w Grecji. Był biskupem Miry (Azja Mniejsza) na początku IV wieku. W działalności pasterskiej odznaczał się wrażliwością na ludzką biedę i nieszczęście. Swoją pomoc ofiarował dyskretnie lub anonimowo.

20 stycznia 2018 r. w ramach wypoczynku podczas ferii zimowych dzieci uczestniczyły w zabawie choinkowej. Zabawę, jak co roku zorganizowało Stowarzyszenie Klubu Abstynenta „Na Pawłowym Wzgórzu” w Dzierżoniowie. Na organizowanie zabawy, słodki poczęstunek i zakup paczek dla dzieci Stowarzyszenie pozyskało środki z Urzędu Miasta Dzierżoniowa. Zabawę rozpoczął przewodniczący Klubu Abstynenta Sławomir Smugarzewski oraz ks. Kamil modlitwą w intencji rodziców, babć, dziadków i dobrej zabawy. Po modlitwie rozpoczęła się zabawa, którą poprowadziła wodzirejka „Ciocia Ela” w takt muzyki i piosenek przygotowanych przez jej męża Romana. W zabawie udział wzięło ponad 70 dzieci. Wszystkie dzieci były ubrane w piękne stroje karnawałowe, były: damy dworu, księżniczki, paziowie, rycerze, kowboje, policjanci, żołnierze i inne baśniowe postacie. Zarówno maluchy, jaki starsze dzieci chętnie uczestniczyły we wspólnych tańcach, zabawach, konkursach.

Po wyczerpujących zabawach ruchowych dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek. O godzinie 12.00 dzieci zaczęły głośno skandować; MIKOŁAJU, MIKOŁAJU!, po czym do udekorowanej sali wkroczył Mikołaj, w rolę którego wcielił się burmistrz Dzierżoniowa. Mikołaj z radością włączył się do zabawy z dziećmi, pląsając między innymi w rytm piosenki „Hu hu ha nasza zima zła”. Wszyscy razem głośno klaskali, skakali i śpiewali: Hu hu ha nasza zima zła/ Ale zima z Mikołajem jest pachnącym ciepłym majem/ Zawsze bądź wśród nas/ Mikołaju, Mikołaju nasz…

Jednak najatrakcyjniejszym i z niecierpliwością oczekiwanymi wydarzeniami imprezy było wręczenie przez Mikołaja paczek, którymi zostało obdarowanych 50. dzieci oraz wspólne zdjęcie z Mikołajem. Zadowoleni i uśmiechnięci uczestnicy zabawy wraz z rodzicami powrócili do swoich domów. Dziękujemy za wspólna zabawę i zapraszamy za rok!

„Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego”. I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je” Mk, 10, 13-16. Te słowa Pana Jezusa realizowane są w parafii pw. Królowej Różańca Św. W Dzierżoniowie. W parafii są organizacje skupiające ludzi, którzy ponad politycznymi podziałami, potrafią poświęcić swój prywatny czas, aby jako wolontariusze zapewnić dzieciom godziwe spędzenie czasu po lekcjach i podczas ferii letnich i zimowych. Jedną z nich jest Stowarzyszenie Klubu Abstynenta, które powstało w roku 2000, jego głównym i podstawowym celem jest niesienie pomocy osobom uzależnionym i członkom ich rodzin. Jedną z form pracy jest prowadzenie Świetlicy Środowiskowej dla dzieci i młodzieży. W świetlicy organizowane są: zabawy dla młodzieży (zabawa andrzejkowa i karnawałowa), zabawa dla dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej połączona z wizytą św. Mikołaja i wręczeniem paczek (sponsorowana przez Urząd Miasta) oraz zabawy bezalkoholowe dla dorosłych.

Kierując się duchem Ewangelii podejmujmy działania mające na celu pomoc i integrację naszej wspólnoty parafialnej – mówi przewodniczący SKA Sławomir Smugarzewski. – W naszej parafii nikogo się nie odtrąca.

Ludzie potrzebują dzisiaj na pewno słów, ale przede wszystkim potrzebują, abyśmy świadczyli miłosierdzie, czułość Pana, które rozgrzewa serce, budzi nadzieję, pociąga ku dobru.

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.