Modlitwa różańcowa mężczyzn ma w sobie bardzo dużą moc…

Modlitwa różańcowa mężczyzn ma w sobie bardzo dużą moc…

W parafii pw Królowej Różańca Świętego w Dzierżoniowie powstał 8. Męski Pluton Różańca. Grupa mężczyzn z parafii pod wpływem wielkopostnych nauk rekolekcyjnych prowadzonych przez franciszkanina, ojca Edwarda Staniukiewicza zawiązał się wspomniany wyżej pluton różańcowy.

W trakcie tych rekolekcji wprowadzono uroczyście do naszego kościoła relikwie o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka, błogosławionych Męczenników z Peru. Nasz 8. Męski Pluton Różańca przyjął imię wymienionych Franciszkanów i od miesiąca maja 2017 roku rozpoczął swoją działalność. Modlitwa różańcowa mężczyzn ma w sobie bardzo dużą moc, a odmawiana w większej grupie wywiera bardzo duże wrażenie na wszystkich uczestnikach różańca i przynosi obfite owoce. Pierwsze miesiące funkcjonowania naszego Plutonu związane były poza odmawianiem różańca z podejmowaniem różnych działań na terenie naszej parafii.

W miesiącu październiku, który poświęcony jest modlitwie różańcowej, członkowie Męskiego Plutonu Różańca podjęli zobowiązanie odwiedzenia z modlitwą różańcową wszystkich parafii na terenie Dzierżoniowa. I tak 9 października modliliśmy się w parafii pw. Maryi Matki Kościoła, 16 października odmówiliśmy różaniec w parafii pw. Chrystusa Króla a 23 października modlitwa różańcowa odmówiona została w naszej parafii pw. Królowej Różańca Świętego. Procesję różańcową zakończyliśmy 30 października w parafii pw. Św. Jerzego przed pięknym freskiem Matki Boskiej Dzierżoniowskiej Matki Miłosierdzia przyozdobionej 01.10.2017r. we wspaniałe korony i sukienkę przez Biskupa Świdnickiego, Biskupa Ignacego Deca. W naszej procesji różańcowej wspomagali nas członkowie MPR im. św. Jerzego w Dzierżoniowie.

Dzieląc się tą informacją z czytelnikami Gońca Świdnickiego zachęcamy mężczyzn z innych parafii naszej Diecezji do podejmowania odważnych działań w kierunku powoływania Męskich Plutonów Różańca w swoich parafiach.

Piotr Pieszczoch – dowódca Plutonu

 

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.