W Mokrzeszowie. W spotkaniach stowarzyszenia często uczestniczą babcie, mamy i wnuczki

W Mokrzeszowie. W spotkaniach stowarzyszenia często uczestniczą babcie, mamy i wnuczki

W sobotę 11 marca odbyło się organizowane przez stowarzyszenie „Z trzech stron” spotkanie mieszkańców Mokrzeszowa z okazji Dnia Kobiet. Na spotkanie przybyły przedstawicielki Gminy Wiejskiej Świdnica: Przewodnicząca Rady Gminy Regina Adamska i Sekretarz Urzędu Gminy Jadwiga Generowicz.

Przyjechały także przedstawicielki stowarzyszenia „Aktywne Pszenno”: Violetta Dembek i Inga Kuc. Dzięki spotkaniu można było wymienić się uwagami i doświadczeniami dotyczącymi funkcjonowania stowarzyszeń na terenie wiejskim.

Spotkanie przy kawie i ciastku było okazją do integracji i odpoczynku. W spotkaniach stowarzyszenia często uczestniczą trzy pokolenia: babcie, mamy i wnuczki. Dla starszych dzieci przygotowano stół plastyczny, dla maluszków dywan z klockami. Dzieci przygotowywały dekoracje inspirowane nachodzącymi Świętami Wielkanocnymi oraz posiały zboże, które przystroi świąteczne stoły.

Była także okazja do złożenia na ręce Stanisława Koźbiała podziękowań za wieloletnią posługę na rzecz Parafii pw. Świętej Jadwigi w Mokrzeszowie. Pan Stanisław od 30 lat pełni funkcję kościelnego, dostosowując swoje życie prywatne do rytmu życia parafii.

Kolejnym punktem była prezentacja Małgorzaty Kalenicz, która przybliżyła uczestniczkom spotkania doświadczenia związane z uruchomieniem własnego biznesu. Przybliżyła potencjalne problemy zewnętrzne ale także własne bariery, jakie musiała pokonać aby spełnić swoje zamierzenia. Dziś jest właścicielką sprawnie działającej firmy oferującej doskonałej jakości produkty. Co jednak najważniejsze połączyła swoje życie zawodowe z pasją i własnymi zainteresowaniami. Może dzięki spotkaniu panie, które zechcą spróbować swoich sił w biznesie, będą miały łatwiejszy start, a omówione problemy i sprawdzone rozwiązania pomogą uniknąć pułapek.

Największym aplauzem cieszyły się jednak wybory Superwoman 2017. Jednogłośnie, jako Pierwsza Superwoman została wybrana pani Irena Gawęda. Jest to osoba, która aktywnie uczestniczy w przygotowaniach każdego wydarzenia w Mokrzeszowie, poświęcając swój czas i pracę dla innych. Posiada ponadto wspaniałą osobowość, dlatego cieszy się ogólną sympatią i szacunkiem.

Członkowie stowarzyszenia mają nadzieję, że rozpoczęte w tym roku wybory będą corocznie kontynuowane stanowiąc okazję do podziękowania kolejnym paniom. Wieczór umilił Witold Woliński, który przedstawił swoje kompozycje muzyczne oraz zapewnił nagłośnienie imprezy. W zaprezentowanych utworach można było posłuchać gry na flecie członkini stowarzyszenia Patrycji Stępień. Podczas spotkania zaprezentowały także swoje umiejętności dzieci, które uczą się grać na pianinie, pod okiem tejże utalentowanej nauczycielki.

Na spotkaniu można było wypożyczyć książki, pozyskane przez stowarzyszenie jako darowizna z renomowanych wydawnictw. Książki cieszyły się zainteresowaniem. Często dla mieszkańców wioski dojazd do biblioteki oraz konieczność zwrotu woluminu w ciągu jednego miesiąca stanowi barierę w dostępie do czytelnictwa.

Zorganizowano również kolejną już akcję „ciuch w ruch”, która miała na celu nieodpłatną wymianę ubrań między uczestniczkami. W ten sposób rzeczy, które były nieudanym zakupem, czy też przestały pasować dostały „drugie życie” udowadniając, że pozornie bezużyteczne mogą sprawić radość drugiej osobie.

Na spotkaniu była okazja spróbować wspaniałych domowych wypieków, które zapewniły Panie ze stowarzyszenia „Z trzech stron”.

Magda Salińska

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*