Najnowszy film Lecha Majewskiego z Johnem Malkovichem kręcono również w Książu

Najnowszy film Lecha Majewskiego z Johnem Malkovichem kręcono również w Książu

 

Lech Majewski – polski reżyser filmowy i teatralny, pisarz, poeta i malarz, laureat wielu prestiżowych nagród, realizuje obecnie swój najnowszy film „Dolina Bogów”. W realizacji jego projektu biorą udział m.in.: John Malkovich, Keir Dullea, Josh Harntnett i Berenica Marlohe.

– To obsada z moich snów – powiedział kilka dni temu reżyser w rodzinnych Katowicach. Członkowie międzynarodowej ekipy podkreślali, że praca z polskim reżyserem to wyjątkowe i inspirujące doświadczenie. Wizytówką Lecha Majewskiego (nagrodzonego w 2012 roku nagrodą im. Lecha Kaczyńskiego) jest film „Młyn i krzyż”, znany i doceniony w świecie filmowym, w którym zagrali: Rutger Hauer, Michael York oraz Charlotte Rampling. Wspominane dzieło to „ożywiony” obraz Pietera Bruegla. O nowym filmie, tak mówi reżyser:

Najnowszy obraz ma być rodzajem moralitetu i współczesnej Baśni dla dorosłych, inspirowanej legendą Indian Navajo o herosie Ullikummim. To także współczesna parafraza „Obywatela Kane’a”.

Akcja filmu będzie się toczyć równolegle na dwóch płaszczyznach czasowych: współcześnie zarówno w realnym, jak i w wykreowanym świecie. Bohaterem filmu jest ekscentryczny bogacz Wes Tauros (John Malkovich). W jego życie wkracza zaproszony do jego posiadłości pisarz John Ecas (Josh Hartnett). Główny bohater wiedzie ekscentryczne życie i eksperymentuje na sobie możliwości, jakie dają pieniądze.

Poczas poniedziałkowej konferencji prasowej reżyser dodał, że stara się jak najczęściej realizować swoje filmy w rodzinnych Katowicach. W całości powstał tu chociażby jego ostatni obraz „Onorica”.

Plan zdjęciowy jest realizowany obecnie w Polsce. Już w drugiej połowie maja artyści pracowali na Dolnym Śląsku: we Wrocławiu, a Zamku Czocha oraz na terenie opactwa Cystersów w Lubiążu. W ubiegłym roku nakręcono ujęcia w ogrodach Zamku Książ. Zdjęcia powstaną jeszcze na terenie stanu Utah w Stanach Zjednoczonych oraz we Włoszech.

Dorota Słupska-Kresa

 

Foto: wikimedia commons/CC-BY-2.0/Piotr Drabik

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.