Obywatelski Ruch Patriotyczny oficjalnie zarejestrowany!

Obywatelski Ruch Patriotyczny oficjalnie zarejestrowany!

Obywatelski Ruch Patriotyczny – stowarzyszenie zrzeszające przedstawicieli różnych środowisk patriotycznych, został 25 maja oficjalnie wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego.

Stowarzyszenie, które w trakcie swojego zebrania założycielskiego w dniu 18 marca ustaliło cele działania i wyłoniło władze, może już funkcjonować w pełni oficjalnie. ORP stworzyły środowiska związane z Klubem Gazety Polskiej Dzierżoniów II, Ruchem Społecznym im. Lecha Kaczyńskiego ziemi dzierżoniowskiej, Akcji Katolickiej, Prawicy Rzeczypospolitej oraz Prawa i Sprawiedliwości.

Wśród głównych celów stowarzyszenia znajdują się: propagowanie, organizowanie i rozwijanie działalności patriotycznej, historycznej, kulturalnej, sportowej, a także rekreacyjnej i turystycznej. Wśród celów działania stowarzyszenia zapisano także rozwijanie i propagowanie samorządności.

Obywatelski Ruch Samorządowy na początku maja był organizatorem pikniku „Dumni z Biało-Czerwonej”, zorganizowanego w dzierżoniowskim Rynku, we współpracy z 22 Karpackim Batalionem Piechoty Górskiej oraz GRH 58 pułku piechoty. Już wkrótce odbędzie się kolejna impreza przygotowywana przez ORP – Rajd Gwiaździsty na Wielką Sowę, poświęcony pamięci Jerzego Kaszyńskiego (18 czerwca).

Prezesem 11-osobowego zarządu stowarzyszenia jest Ireneusz Wagnerowski, wiceprezesami – Janusz Maniecki, Jarosław Kresa, Irena Bukalska oraz Roman Kowalczyk. W zarządzie ORP znajdują się również: Beata Hebzda-Sołogub, Kazimierz Janeczko, Zbigniew Henke, Paweł Ostrek, Janusz Borek oraz Jan Patyjewicz. Przewodniczącym komisji rewizyjnej jest Kazimierz Szabat.

Jeden Komentarz

  1. ŁOWCA KAMELEONÓW

    Ilu członków ruchu należało do PZPR i KLD ? Musicie uważać na chorągiewki, na krety, karierowiczów i farbowane lisy … To wygodne teraz udawać patriotę jak bycie w partii za komuny !!! Tak bywa, że jak powiedziała klasyk : Mój mąż jest z wykształcenia dyrektorem…. Bez względu na czasy, ustrój polityczny i wartości…. Zawsze z wiatrem…….

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.