W pieszyckiej Jedyneczce zabrzmiały tradycyjne kolędy i współczesne pastorałki

W pieszyckiej Jedyneczce zabrzmiały tradycyjne kolędy i współczesne pastorałki

W Wigilię święta Objawienia Pańskiego – Trzech Króli w pieszyckiej Jedyneczce zabrzmiały tradycyjne kolędy i współczesne pastorałki.

Była to pierwsza edycja Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Jego pomysłodawczynią i organizatorką jest Elżbieta Adamska. Wszystkie klasy z radością wzięły udział w Konkursie. Już na początku grudnia odbyło się losowanie kolęd i pastorałek. Wszystkie klasy starannie przygotowały się do Konkursu przy wielkim wsparciu swoich wychowawców, wspomnianej organizatorki oraz szkolnych katechetów. Zadbano o stroje i zgranie wokalne klas. Na korytarzach i w gabinetach rozbrzmiewały pieśni o narodzeniu Syna Boga Żywego, co podkreślało atmosferę Świąt Narodzenia Pańskiego.

nbkg

To szczególne Święto, mające uczcić obecność Boga w historii człowieka, a także zdolność człowieka do rozumnego poznania Boga, ma znaczenie dla współczesnych, czego dowodem są także liczne orszaki Trzech Króli, czy wspomniane kolędowanie.

Atmosfera wspólnego kolędowania była radosna, zintegrowała społeczność uczniowską. Akustyk – Zbigniew Szyja zadbał o doznania muzyczne. Wszystkie klasy zaprezentowały się rewelacyjnie! Gratulujemy!

tekst: Dorota Słupska – Kresa

zdjęcia: Ewelina Taranek, Anna Mazurek oraz Wojciech Cilindź

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*