Piotr Tworzydło najlepszy w IX Tewzadze Open. Szachowe upamiętnienie obrońcy Warszawy

Piotr Tworzydło najlepszy w IX Tewzadze Open. Szachowe upamiętnienie obrońcy Warszawy

Zwycięstwem wrocławianina Piotra Tworzydły zakończył się IX turniej szachowy Tewzadze OPEN, rozegrany 10 lutego w sali Spółdzielczego Domu Kultury w Dzierżoniowie. Tegoroczny zwycięzca stracił w całym turnieju tylko pół punktu.

Drugi na podium zamieldował się zwycięzca sprzed dwóch lat, mistrz międzynarodowy Piotr Sabuk, reprezentujący WKS Kopernik Wrocław. Trzecie miejsce w turnieju wywalczył Jakub Pietraszko z Białego Króla Wisznia Mała.
W kategorii zawodników do lat 15 najlepszy okazał się Piotr Madajczak z Polonii Wrocław (6. miejsce w turnieju), drugi był Aleksander Wilk z Debiutu Przedwojów (11. miejsce w turnieju), a trzeci Jakub Luberański z Polonii Wrocław (17. miejsce w turnieju). Najlepszym zawodnikiem o rankingu do 1800 punktów PZSzach okazał się Bartłomiej Rutkowski z Białego Króla Wisznia Mała (7. w turnieju). Najlepszym seniorem w wieku powyżej 60 lat – Jacek Żurek z KKSz Szach Kędzierzyn-Koźle (5. miejsce w turnieju). Najlepszym zawodnikiem z Dzierżoniowa został Romuald Dudek z Dwóch Wież Dzierżoniów (9. miejsce w turnieju), a najlepszym juniorem z terenu ziemi dzierżoniowskiej Radosław Zawada, uczęszczający na zajęcia do SDK i reprezentujący MUKS MDK Śródmieście Wrocław (22. miejsce).
Organizujący od dziewięciu lat turnieje Tewzadze Open Jarosław Kresa zajął 13. miejsce z dorobkiem 4 punktów, łącząc role organizatora, fotografa i zawodnika.
W IX Tewzadze OPEN rywalizowano na dystansie 7 rund, grając tempem 15 minut na partię dla zawodnika. W turnieju udział wzięło 33 graczy. Rozegrane w sportowej atmosferze zawody bardzo sprawnie sędziował Michał Wagiel.
Dzierżoniowski turniej poświęcony jest pamięci podpułkownika dyplomowanego Waleriana Tewzadze – grudzińskiego oficera kontraktowego w Wojsku Polskim II Rzeczypospolitej, w roku 1939 dowódcy obrony północnego odcinka obrony Warszawy. W latach 1960-63 prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej w Dzierżoniowie.Organizatorami turnieju były: Towarzystwa szachowe Dwie Wieże Dzierżoniów i Spółdzielczy Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej w Dzierżoniowie.

IX Tewzadze OPEN – pierwsza „10”
1. I++ Piotr Tworzydło 2175 Wrocław 6,5
2. IM Piotr Sabuk 2346 WKS Kopernik 5,5
3. I Jakub Pietraszko 1765 Biały Król 5
4. I+ Franciszek Sarnecki 2028 MUKS MDK Śródmiecie 5
5. I Jacek Żurek 1870 Szach Kędzierzyn Koźle 5
6. II+ Piotr Madajczak 1479 Polonia Wrocław 5
7. II Bartłomiej Rutkowski 1674 Biały Król 4,5
8. k+ Paweł Kowlaczyk 2442 Wieża Pegów 4,5
9. II+ Romuald Dudek 1828 Dwie Wieże Dzierżoniów 4,5
10. II Damian Masalski 1800 Dwie Wieże Dzierżoniów 4

Foto: JK

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*