Polska Wielki Projekt. George Scruton z medalem „Odwaga i Wiarygodność”

Polska Wielki Projekt. George Scruton z medalem „Odwaga i Wiarygodność”

Wybitny angielski filozof i pisarz George Scruton został uhonorowany medalem „Odwaga i Wiarygodność” w trakcie Kongresu Polska – Wielki Projekt, trwającego w dniach 10-12 czerwca w Warszawie.

George Scruton odebrał z rąk prezydenta Andrzeja Dudy i marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Laureat ustanowionego w 2014 roku medalu tak mówił w w trakcie swojego wystąpienia na warszawskim Kongresie:

„Prawo i Sprawiedliwość dąży do zabezpieczenia własności prywatnej, prawa do tradycji i wyznania, a jednocześnie do odzyskania siły ojczyzny i poczucia bezpieczeństwa. (…) Nie ulega dla mnie wątpliwości, iż tożsamość narodowa i bezpieczne granice narodowe stanowią niezbędny element demokracji.”

Na temat sytuacji w Europie Środkowej, a także w Polsce powiedział:

„Rządzący muszą się zwrócić do osób, które nie są ich wyborcami z przekazem, że  także ich interes leży im na sercu. Nawet jeżeli nie zgadzamy się ze sobą, zrobimy to, co najlepsze. Dyskusja oraz kompromis powinny być chlebem powszednim. Mam nadzieję, że Polacy zdają sobie sprawę z tego, co jest dla nich najlepsze, jaki jest ich interes narodowy i z tego, że PiS będzie ten interes reprezentował.”

Sir Roger Scruton to brytyjski filozof i pisarz. Jest autorem trzydziestu książek z dziedziny filozofii politycznej, krytyki literackiej, a także kilku powieści. Napisał między innymi „Co znaczy konserwatyzm?” oraz „Jak być konserwatystą?”. Wykładał na londyńskim Birkbeck College i Bostona University.

 

Foto: wikimedia commons/CC-BT-2.0

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.