Polska zremisowała z Niemcami. Nasi piłkarze dobrze wykonali zadanie!

Polska zremisowała z Niemcami 0:0 i tym wynikiem zapewniła sobie praktycznie awans do kolejnej fazy rozgrywek. Po dwóch meczach jesteśmy tuż za Niemcami na drugim miejscu w grupie z dorobkiem czterech punktów.

Mecz zaczął się nerwowo dla jednej jak i drugiej drużyny. Niemcy zepchnęli Polaków do defensywy, ale sami nie ustrzegli się błędów, których skutkiem były szybko „złapane” żółte kartki. Polacy przez całe pierwsze 45 minut, z małym wyjątkiem, cofnięci byli głęboko do defensywy. Przez to nie stworzyli sobie żadnej dogodnej sytuacji do strzelenia gola. Niemcy długo rozgrywali swoje akcje, mieli przewagę w środku pola, a ofensywnie usposobieni boczni obrońcy nękali nas atakami zarówno lewą, jak i prawą stroną. Na nic jednak to się zdało przy dobrze zorganizowanej polskiej obronie. Zgoła odmiennie wyglądała druga połowa meczu. Polacy ruszyli do ataku zaraz na początku, a dogodną szansę na strzelenie gola zmarnował Arkadiusz Milik nie trafiając do bramki z pięciu metrów. Polacy w tej części przenieśli ciężar gry na środek pola, co pozwoliło dłużej utrzymywać się przy piłce. Dzięki takiej taktyce podopieczni Adama Nawałki wypracowali sobie jeszcze dwie dogodne sytuacje, których niestety nie udało się wykorzystać. W pierwszej zablokowany został strzał Lewandowskiego, a w drugiej Milik nie trafił w piłkę, próbując strzelać z jedenastu metrów. Również stałe fragmenty gry nie przyniosły sukcesu. Niemcy natomiast grali tak samo jak w pierwszej połowie i wypracowali sobie tylko jedną dogodną sytuację, jednak Fabiański popisał się doskonałą obroną.

Wczoraj wszystkie zespoły tworzące grupę „C” rozegrały swoje drugie mecze na Euro 2016. Irlandia Płn. pokonała niespodziewanie Ukrainę 2:0. Zespół Irlandii zagrał bardziej ofensywnie niż w meczu z Polską, co przyniosło skutek w postaci wygranej. Dzięki zwycięstwu Irlandia Płn. nadal walczy o czołowe miejsce w grupie. Ukraina wydaje się być tylko zlepkiem indywidualności i namiastką drużyny. Tą porażka przekreśliła swoje szanse na awans do 1/16 finału. Po dwóch meczach jesteśmy tuż za Niemcami, na drugim miejscu w grupie, z dorobkiem czterech punktów.

Żeby wyeliminować Polaków z dalszych rozgrywek muszą być spełnione łącznie trzy warunki: 1. Przegrywamy mecz z Ukrainą, 2. Irlandia Płn. wygrywa z Niemcami i 3. Mamy mniej punktów niż cztery drużyny z trzecich miejsc w innych grupach. To wydaje się niemożliwe.

Mecz w ambasadzie polskiej w Berlinie oglądał prezydent Andrzej Duda, który po ostatnim gwizdku sędziego, w rozmowie z dziennikarzami nie krył zadowolenia i chwalił polskich piłkarzy:

– Nasi piłkarze wykonali zadanie. Dobrze wykonali zadanie!