Siatkówka. Polacy pokonali Kanadę 3-2

Siatkówka. Polacy pokonali Kanadę 3-2

Polska – Kanada 3:2. Polscy siatkarze z kłopotami pokonali pierwszą przeszkodę w kwalifikacjach olimpijskich do Rio 2016.

Polacy, jako mistrzowie świata, byli faworytami. Jak wiadomo, z takiej pozycji nie występuje się łatwo, tym bardziej, że przeciwnik zawsze próbuje zdobyć skalp najlepszej drużyny świata, a kibice stosują zasadę „bij mistrza”. Do tego trzeba dodać, że Kanada to taki przeciwnik, z którym naszej drużynie nie gra się łatwo. Kanadyjczycy od początku imponowali silnym i skutecznym serwisem, a nasi robili wrażenie nie do końca obudzonych. Dopiero w tie-breaku świetna seria bombowych zagrywek Mateusza Bieńka pozwoliła uzyskać prowadzenie 7:1 i dała możliwość spokojniejszej gry naszym siatkarzom. Ostatecznie wygrana 3:2, ale strata jednego punktu.

W turnieju w Tokio udział bierze osiem drużyn – trzy drużyny azjatyckie (Japonia, Chiny, Iran), dwie europejskie (Polska i Francja) ponadto – Kanada, Australia i Wenezuela. Awans wywalcza trzy najlepsze drużyny plus najwyżej sklasyfikowana drużyna z Azji.

Następny mecz Polaków, z Francją, odbędzie się już w niedzielę (transmisja TV o 8:40). Kibicujmy biało-czerwonym i trzymajmy za nich kciuki.

A tak na marginesie – czy wszyscy zrozumieli, o co chodzi sędziom?

foto: Piotr Drabik, Creative Commons

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.