Cztery polskie F-16 rozpoczną misję rozpoznawczą na Bliskim Wschodzie

Cztery polskie F-16 rozpoczną misję rozpoznawczą na Bliskim Wschodzie

Polskie myśliwce F-16 Jastrząb jeszcze przed szczytem NATO w Warszawie rozpoczną misję rozpoznawczą na Bliskim Wschodzie. Taką informację przekazał dzisiaj w Brukseli minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Będzie to realizacja zobowiązania podjętego w lutym tego roku. Polska zadeklarowała wówczas włączenie się do koalicję krajów walczących z tak zwanym Państwem Islamskim na Bliskim Wschodzie.

Minister Macierewicz poinformował po spotkaniu ministrów obrony państw członkowskich NATO, że przygotowania do wysłania polskich samolotów na Bliski Wschód zostały już zakończone:

„Misja rozpoznawcza, patrolowa z udziałem polskich F-16 może niebawem się rozpocząć.”

Do użycia Wojska Polskiego poza granicami kraju niezbędna jest zgoda prezydenta. Odpowiedni wniosek w tej sprawie został już skierowany do głowy państwa. Minister Macierewicz ma nadziej, że polskie myśliwce dotrą na Bliski Wschód jeszcze przed szczytem NATO w Warszawie.

2 komentarze

  1. Chowanie głowy w piasek to także nie jest dobra metoda. Nie chodzi o to, żeby kogoś prowokować, ale żeby pokazać solidarność. Łobuzy biją przede wszystkim słabych.

  2. Moim zdaniem to błąd, pora realizacji zobowiązania fatalna! W przeddzień Światowych Dni Młodzieży może tylko sprowokować islamistów do zamachów w Polsce.

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.