„W potrzasku wolności”. Spotkanie promujące publikacje Wojciecha Cabaja

„W potrzasku wolności”. Spotkanie promujące publikacje Wojciecha Cabaja

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dzierżoniowie zaprasza na spotkanie promujące publikacje Wojciecha Cabaja „W potrzasku wolności” oraz „Polityka Zagraniczna Trzeciej Rzeczypospolitej”.

Promujące wspomniane publikacje spotkanie z panią Krystyną Cabaj poprowadzi dr Rafał Brzeziński. Biblioteka zaprasza w piątek, 24 listopada 2017 roku, Rynek 2, na godz. 16:00.

Wojciech Cabaj (mieszkaniec Dzierżoniowa w latach 1948-1982) zmarł w 1999 roku w Limburgu, w wieku 58 lat. Jako autor „w swoich utworach pokazuje życie i historię zakładu „Silesiana”, w którym pracował, przyglądał się ludziom i pisał o wszystkim, co było dla nich ważne. Jest mistrzem obserwacji, ma poczucie humoru. Czytelnik poznaje świat, którego już dawno nie ma (…). Mówił również o powstaniu „Solidarności”, koniecznych zmianach, które przyniósł rok 1980, dniach, które musiały nadejść. Stara się jak najwięcej zauważyć i opisać, ma świadomość, że to jego misja i powołanie. Pisał: „…przyszedłem, aby zobaczyć, zrozumieć i odejść. Pójdę i nie wrócę tu nigdy. Zostanie po mnie wspomnienie…” Zmarł na obczyźnie, tęsknił do swojej ojczyzny i bliskiego sercu miasta. Zgodnie ze swoją wolą został pochowany na cmentarzu parafialnym w Dzierżoniowie.” (Leksykon kulturnet Dzierżoniów).

MPBP, ir

 

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.