Premier Mateusz Morawiecki z Nagrodą im. Lecha Kaczyńskiego. Dolnoślązacy obecni na Gali

Premier Mateusz Morawiecki z Nagrodą im. Lecha Kaczyńskiego. Dolnoślązacy obecni na Gali

26 marca 2018 roku w Warszawie na Stadionie Narodowym odbyła się uroczysta Gala Wręczenia Nagrody im. Lecha Kaczyńskiego. Co roku honoruje się nią wybitnych ludzi, którzy swą pracą przysłużyli się naszej Ojczyźnie.

W tym roku córka Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Marta Kaczyńska wręczyła tę nagrodę premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Obecni na Gali Wręczenia Nagrody byli m.in.: marszałkowie Sejmu i Senatu oraz przedstawiciele rządu i parlamentu.

Historię powstania Stowarzyszenia Lecha Kaczyńskiego przedstawił szef Komitetu Stałego RM i wiceprezes Ruchu Społecznego im. Lecha Kaczyńskiego – Jacek Sasin.

Premier Mateusz Morawiecki przypomniał zgromadzonym wizję dla Polski Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i zerwanie z czasami sprzed 1989 roku. Zapewnił, że to właśnie teraz przy „dobrej zmianie” reformuje się wymiar sprawiedliwości, wprowadzono ustawę dezubekizacyjną, wzmacnia się obronność kraju, ideę Trójmorza i inne.

gala

Mateusz Morawiecki podkreślił, że przesłania ś.p. Lecha Kaczyńskiego są dla Niego – Premiera Polski drogowskazem.

Ziemię Kłodzką i Dzierżoniowską reprezentowały Krystyna Śliwińska i Irena Bukalska z Ruchu Społecznego im. Lecha Kaczyńskiego na Dolnym Śląsku.

Irena Bukalska

– przewodniczy Ruchowi Społecznemu im. Lecha Kaczyńskiego Ziemia Dzierżoniowska

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.