Prezydent Duda na uroczystej premierze książki o prezydencie Kaczyńskim

Prezydent Duda na uroczystej premierze książki o prezydencie Kaczyńskim

Taka książka z pewnością zasługiwała na tak wyjątkową premierę. 3 czerwca, na uroczystej prezentacji biografii „Prezydent Lech Kaczyński 2005-2010”, obecny był prezydent Andrzej Duda, a także premier Jarosław Kaczyński, premier Beata Szydło oraz córka bohatera biografii – Marta Kaczyńska.

Nowa książka to efekt pracy Sławomira Cenckiewicza i Adama Chmieleckiego. Jej mottem – niezwykle istotnym w kontekście misji realizowanej przez Lecha Kaczyńskiego – jest cytat z wybitnego przedwojennego polityka, publicysty, patrioty i żołnierza – pułkownika Ignacego Matuszewskiego:

„Bohaterstwem narodu jest poświęcenie teraźniejszości dla przyszłości. Zdradą w narodzie jest poświęcenie przyszłości dla teraźniejszości.”

Jak przyznał Sławomir Cenckiewicz praca nad książką była trudna. Jedną z przeszkód, opóźniających jej powstanie była postawa Kancelarii Prezydenta Bronisława Komorowskiego, odpowiadająca odmownie na prośby autorów o udostępnienie archiwów kancelarii.

Promujące książkę spotkanie, które odbyło się w Sali Ludwikowskiej warszawskiego Hotelu Polonia Palace, prowadził redaktor Michał Rachoń.

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.