„Radość jest ogromna”. Prezydent oglądał mecz Polska – Irlandia Północna

„Radość jest ogromna”. Prezydent oglądał mecz Polska – Irlandia Północna

Mamy trzy punkty! Fantastyczna gra Polaków. Irlandia Północna pokonana. Przygniatająca przewaga. Skromne, ale przekonujące zwycięstwo 1:0!

Pomimo zmasowanej obrony Irlandczyków z północy Polakom udało się strzelić bramkę dającą nam pierwszą wygraną w historii Mistrzostw Europy. Bardzo dobra gra polskich skrzydłowych, pewna obrona i panowanie w środku pola. Polska była o klasę lepszym zespołem, a bezradni Irlandczycy nie potrafili nawiązać walki.

W grze polskiego zespołu widać było dojrzałość. Nasi piłkarze grali cierpliwie i według nakreślonego wcześniej planu. Po nerwowym początku Polacy bezspornie rządzili na murawie, a swoją wyższość przypieczętowali strzeleniem gola.

Znakomite otwarcie pozwala spokojnie przygotować się do kolejnych spotkań. Mecz Polaków na żywo oglądał prezydent Andrzej Duda, który po zwycięstwie biało-czerwonych powiedział:

„Radość jest ogromna. Pierwszy mecz, który gramy i pierwszy mecz wygrany przez naszą reprezentację. Gratuluję naszym piłkarzom, panu trenerowi, panu prezesowi Zbigniewowi Bońkowi. Ten pierwszy mecz jest bardzo ważny, to takie przełamanie lodów.”

AE/Red.

Foto: Kancelaria Prezydenta

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.