Radosne Święto Niepodległości Polski w Kasztelanii Niemczańskiej

Radosne Święto Niepodległości Polski w Kasztelanii Niemczańskiej

Towarzystwo Miłośników Niemczy i Ziemi Niemczańskiej wzięło udział w konkursie Ministerstwa Obrony Narodowej w zakresie Podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości upamiętnienia wydarzeń historycznych m.in. z Narodowego Święta Niepodległości, 150. rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego.

Nasz projekt zatytułowany „Radosne Święto Niepodległości Polski w Kasztelanii Niemczańskiej” – w konkursie rozstrzygniętym w dniu 30 października 2017 otrzymał 100 procent dofinansowania (koszt ogólny zadania to kwota 16 tys. 826,zł 64 gr).

Celem projektu jest uświetnienie w tym roku w sposób wyjątkowy Narodowego Święta Niepodległości Polski oraz przypadającej w tym roku 150. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego. Z tej okazji przygotowujemy działania zaplanowane na dzień 11 i 12 listopada bieżącego roku. Zapraszamy do uczestnictwa i skorzystania z zaproszenia na te wydarzenia, w związku z tym, że będą odbywały się pod patronatem Ministra Obrony Narodowej.

Nasz program będzie składał się z kilku działań, będą to:

  1. Warsztaty plastyczne dla dzieci pod hasłem Kartka dla Marszałka warsztaty odbywają się w świetlicach w Przerzeczynie–Zdroju pod kierunkiem Joanny Śliwki, w świetlicy w Wilkowie Wielkim pod kierunkiem Joanny Szachniewicz oraz w Niemczy pod kierunkiem Renaty Kukuły. W najbliższy czwartek o god. 17.00 komisja konkursowa w składzie: Danuta Wakulik, Ewa Nowak, Elżbieta Kijkowska, Sabina Krasnodębska, Adam Przybytkowski, Joanna Wasiuczyńska-Warlikowska dokona oceny prac. Nagrody zostaną wręczone podczas koncertu w niedzielę 12 listopada o godz. 14. W sali widowiskowej Niemczańskiego Ośrodka Kultury.
  2. W sobotę 11 listopada o godz. 12.00 podczas oficjalnych uroczystości Narodowego Święta Niepodległości po Mszy Św. na placu flagowym odbędzie się występ wokalno – taneczny dzieci przygotowanych w ramach projektu.
  3. W sobotę 11 Listopada o godzinie 17.00 w sali widowiskowej NOK odbędzie się koncert wieczorny w rytmie pop.
  4. W programie wieczoru: podziękowania za prace podjęte na rzecz Milenijnych Dni Niemczy, odsłonięcie wystawy o Józefie Piłsudskim przygotowanej w ramach projektu przy współpracy z IPN – Instytutem Pamięci Narodowej we Wrocławiu. Podczas sobotniego koncertu w ramach naszego projektu zagra zespół SOLEMIS (mamy nadzieję, że koncert przekształci się w zabawę taneczną, do udziału w której zapraszamy wszystkich chętnych. Wstęp oczywiście wolny, konsumpcja we własnym zakresie). Kontakt z organizatorkami Renata Kukuła tel: 887 078 688, Edyta Mielnik tel: 601 886 903, Sandra Słobodzińska tel: 503 845 746.
  1. W niedzielę 12 listopada zapraszamy na koncert, który odbędzie o godz. 14.00 w Niemczańskim Ośrodku Kultury pt. Droga do wolności czyli Niemczanie śpiewają pieśni patriotyczne z zespołem wokalno- instrumentalnym Artes Ensemble. Znakomici artyści scen międzynarodowych zaproszą nas w muzyczną podróż muzyki polskiej i światowej oraz poprowadzą wspólne śpiewanie pieśni niepodległościowych. Mamy nadzieję, e podobnie jak wydarzenie jakim jest Warszawiacy śpiewają niezakazane piosenki tak też i Niemczanie wezmą liczny udział w pierwszym tego typu wielkim wydarzeniu.
  2. Podczas koncert zostaną wręczone nagrody dla uczestników konkursu „Kartka dla Marszałka”.

Mamy nadzieję, że nasze starania oraz liczny udział mieszkańców Niemczy w koncertach przyczyną się do zrealizowania głównego celu – jakie stawia Ministerstwo – czyli stojącego na wysokim poziomie, patriotycznego wydarzenia jakim ma być uczczenie Niepodległości Polski oraz jubileuszu twórcy niepodległej Józefa Piłsudskiego.

Nasz projekt realizujemy we współpracy z Niemczańskim Ośrodkiem Kultury oraz Gminą Niemcza

Serdecznie Zapraszamy.

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.