Refleksje po wspólnej modlitwie na granicach. „Bóg jest gwarantem pokoju, miłości i jedności”

Refleksje po wspólnej modlitwie na granicach. „Bóg jest gwarantem pokoju, miłości i jedności”

„Różaniec do granic” jest kontynuacją ubiegłorocznej Wielkiej Pokuty na Jasnej Górze. Tak dużego zainteresowania i frekwencji nikt się nie spodziewał. O akcji „Różaniec do granic” pisze wiele znaczących światowych dzienników, zaznaczając że jest to duchowa broń przeciwko islamizacji.

W święto Matki Bożej Różańcowej tysiące Polaków wyruszyło na granice naszej Ojczyzny, by modlić się na różańcu. Chcieliśmy w ten sposób okazać wierność, miłość, przywiązanie i posłuszeństwo Maryi.

Ważne jest to, że inicjatywa Różańca do granic zrodziła się wśród ludzi świeckich. Wiele sił zewnętrznych i wewnętrznych jest mocno zainteresowanych, by Polacy żyli tak, jakby Boga nie było, aby w przestrzeni publicznej nie było miejsca dla krzyża i naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Wierni z diecezji świdnickiej przybyli do kościołów stacyjnych w Złotym Stoku, Lądku Zdr., Stroniu Śl., Kamieńczyku, Dusznikach Zdr., Kudowie, Radkowie i Mieroszowie. Po Mszy św. z kościołów stacyjnych wyruszyliśmy do różnych punktów modlitwy na granicach. Zorganizowane grupy z powiatu dzierżoniowskiego wyruszyły do Kudowy, Radkowa i Mieroszowa.

Burzliwe ostatnie wydarzenia w kraju uzmysławiają, jak potrzebna jest nam pomoc Boga, który jest gwarantem pokoju, miłości i jedności. Bóg zapłać pielgrzymującym i wszystkim tym, którzy modlili się w intencjach Ojczyzny, pojednania w kraju, za polskie rodziny i pokój na świecie.

Irena Bukalska – pielgrzym

Zdj. Irena Bukalska

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*