Rodzinny wielobój z ks. Bosko. Rodzinne świętowanie w Pieszycach

Rodzinny wielobój z ks. Bosko. Rodzinne świętowanie w Pieszycach

Z okazji uroczystości ks. Bosko, założyciela Zgromadzenia Salezjanów i Salezjanek odbyło się w Pieszycach rodzinne świętowanie pod hasłem „ Rodzinny wielobój z ks. Bosko”. Z całą Rodziną Salezjańską dziękowaliśmy Bogu za ks. Bosko i jego życie całkowicie poświęcone młodym.

Świętowanie rozpoczęła Msza św., której przewodniczył duchowy syn ks. Bosko – ks. Tomasz Hawrylewicz z Wrocławia. Tematem homilii był sen ks. Bosko, w którego przedstawienie zostały zaangażowane wszystkie dzieci i animatorzy. Ks. Tomasz przypomniał jak ważny jest Kościół i sakramenty święte.

I rozpoczął się oczekiwany „Wielobój rodzinny z ks. Bosko” – radosna rywalizacja sportowa o puchar rodziny. Do zawodów stanęły tez osoby indywidualne. Oj, trzeba było się natrudzić na dziewięciu stanowiskach, np. skakanka, hula-hop, skok w dal, „łowienie rybek”, zbijanie butelek i inne. Najważniejsza była radość i wspólne zmaganie się rodziców i dzieci. Pięknie było patrzeć jak dzieci z dumą i mocnym dopingiem wspierają swoich rodziców, a potem wspólna radość.

Po konkurencjach przyszedł czas na wspólny poczęstunek podczas którego jury miało czas na zliczanie punktów i wytypowanie zwycięzców.

Był tez czas na śpiew, gry i zabawy integracyjne. Najwięcej radości przyniosła salezjańska gra w chusteczkę, w którą zaangażowali się i młodsi i starsi.

I nadszedł oczekiwany czas ogłoszenia wyników i rozdania nagród. Zwycięska rodzina otrzymała puchar wypełniony cukierkami; ale wszyscy otrzymali medal i dyplom uczestnictwa.

To było prawdziwie salezjańskie, radosne świętowanie. A było takie dzięki wspólnemu zaangażowaniu i współpracy Sióstr, Kapłanów, trenerów SALOS-u, Salezjanów i Salezjanek Współpracowników, młodzieży pełnej zapału i życzliwości Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr1 w Pieszycach, która dobrym sercem umożliwiła skorzystanie z pomieszczeń szkoły. Dziękujemy też za wsparcie UMiG Pieszyce, Ministerstwu Sportu i Organizacji sportowej SALOS. Dziękujemy rodzicom za tak piękne świadectwo dane swoim dzieciom.

Mamy nadzieje, że w przyszłym roku powtórzymy radosne i rodzinne świętowanie z ks. Bosko.

Już dzisiaj zapraszamy.

Bartek Łysoń

Foto: Marta Poleszuk

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*