Co się kryje w odnalezionych dokumentach generała Jaruzelskiego?

Co się kryje w odnalezionych dokumentach generała Jaruzelskiego?

Jak informuje portal tvp.info, w  odkrytych w domu generała Wojciecha Jaruzelskiego aktach znajdują się prawdopodobnie między innymi dokumenty, które zniknęły z jego teczki personalnej, jako oficera Ludowego Wojska Polskiego.

Prokurator Instytutu Pamięci Narodowej już w marcu zabezpieczył w willi gen. Jaruzelskiego 17 pakietów dokumentów. Z nieoficjalnych ustaleń portalu tvp.info wynika, że wśród nich mogą być dokumenty, które wcześniej zniknęły z archiwalnych akt.

Zdaniem dr Piotra Gontarczyka w teczkach generała Jaruzelskiegoi brakowało m.in. opinii jego przełożonych z lat 50, a także świadectw jego szkoleń. Zdaniem historyka podmieniono też bardzo ważny zeszyt ewidencyjny oficera, a z akt generała zniknął wniosek o odznaczenie Krzyżem Walecznych, który Jaruzelski dostał w…  grudniu 1946 roku.

Być może wkrótce dzięki odnalezionym dokumentom uda nam się dowiedzieć więcej na temat przeszłości W. Jaruzelskiego. Czy mieszkańcy „tego kraju” zorganizują w związku z tym akcję „solidarni z generałem” dowiemy się pewnie nieco później.

 

Foto: wikimedia commons/CC-BY-2.0

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.