„Smoleńsk”, Wołyń”, „Szczęście świata” – filmowa przygoda dzierżoniowskiej Grupy Rekonstrukcyjnej

„Smoleńsk”, Wołyń”, „Szczęście świata” – filmowa przygoda dzierżoniowskiej Grupy Rekonstrukcyjnej

Niespełna dwa lata temu w Katowicach członkowie dzierżoniowskiej GRH 58 pułku piechoty znaleźli się na planie dość niezwykłego filmu Michała Rosy, zatytułowanego „Szczęście świata”. W grudniu 2016 roku film pojawił się na ekranach kin w Polsce. 

– My, w składzie rodzinno-rekonstruktorskim obejrzeliśmy ten film 28 stycznia – opowiadają członkowie grupy. – „Szczęście świata” to film co najmniej intrygujący! Do tego bez wątpienia pięknie sfilmowany, a chwilami – i to nie wyłącznie za sprawą Karoliny Gruszki – po prostu piękny…

Dzierżoniowscy rekonstruktorzy wraz z odtworzonym sztandarem 58 pułku piechoty (4 psw), pokazują się na ekranie przez krótki czas, ale – jak zapewniają – wspomnienie z wyjazdu na plan do Katowic pozostaje nadal bardzo sympatyczne.

szczęściezwol

Warto przypomnieć, że udział w „Szczęściu świata” nie był jedynym filmowym doświadczeniem dzierżoniowskiej grupy rekonstrukcyjnej. Dzierżoniowscy rekonstruktorzy wystąpili w ostatnim czasie także w trzech innych filmach fabularnych – w „Hiszpance” Łukasza Barczyka, w „Smoleńsku” Antoniego Krauzego oraz w „Wołyniu” Wojciecha Smarzowskiego.

„Czwartaków” z Dzierżoniowa zobaczyć można także w dwóch filmach Bogusława Wołoszańskiego z cyklu „Sensacje XX wieku”, a także w teledysku Cleo pt. „Wolę być”.

Foto: zPrawa, Monika Tobiasz, jotka

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*